AktualnościBartosz Bida i Kacper Tabiś po sparingu z FK Mladost Lucani

Bartosz Bida i Kacper Tabiś po sparingu z FK Mladost Lucani

– Pierwszy raz grałem na pozycji lewego obrońcy, to dla mnie coś nowego. Myślę, że wyglądało to w miarę nieźle – powiedział skrzydłowy Jagiellonii Białystok, Bartosz Bida, po zremisowanym 1:1 sobotnim (22.01) sparingu z serbskim FK Mladost Lucani. Pełna wypowiedź naszego młodzieżowca, uzupełniona wypowiedzią innego młodego zawodnika, Kacpra Tabisia, poniżej.

– Druga połowa była troszkę bardziej dynamiczna, lepsza w naszym wykonaniu. Cieszę się, że powoli wracam do dyspozycji po kontuzji. Nieważne jaka to pozycja, staram się grać zawsze najlepiej tam gdzie wstawi mnie trener. Też wydaje mi się, że nasza gra była dzisiaj lepsza od wyniku. Stworzyliśmy dużo sytuacji, zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie, ale brakowało skuteczności – mówił popularny „Bidka”.

– Od początku obozu staramy się nakreślić swój styl gry. Każdego dnia staramy się go doskonalić. Myślę, że dzisiaj wywiązaliśmy się z zadań przedstawionych nam przez trenera – to z kolei słowa prawego defensora Żółto-Czerwonych, Kacper Tabiś.

– Podczas meczów ligowych stwarzaliśmy sobie sytuacje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. W sparingach pojawia się ten sam problem. Musimy przyłożyć się do pracy nad tym elementem. Trener od początku obozu mówił nam, że przed nami duża praca. Mieliśmy po trzy, cztery treningi dziennie, wysoka intensywność treningów. Teraz jest czas na pracę nad aspektem taktycznym – zakończył 21-latek.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00