AktualnościNa remis z Serbami

Na remis z Serbami

Jagiellonia Białystok zremisowała w meczu sparingowym podczas zgrupowania w Belek z serbskim FK Mladost Lucani 1:1. Jedyny gol dla naszego zespołu padł po trafieniu samobójczym rywali.

Dla Żółto-Czerwonych był to trzeci mecz kontrolny podczas obozu w Turcji. W porównaniu do poprzednich dwóch gier kontrolnych nad Bosforem i tym razem trener Piotr Nowak zamieszał składem i desygnował na plac gry odmienioną jedenastkę.

Szansę gry od początku w bramce otrzymał Pavels Steinbors, do defensywy wrócił Bojan Nastić, na „wahadło” Paweł Olszewski, zaś w ataku rywali miał straszyć młodzieżowiec Maciej Twarowski, wspierany przez doświadczonego Michała Żyrę. W środku pola za rozgrywanie odpowiadali Przemek Mystkowski z Oliwierem Wojciechowskim oraz Taras Romanczuk.

Pierwszą groźną akcję Jagiellończycy przeprowadzili już w czwartej minucie. Uderzał Michał Żyro po dośrodkowaniu Bartka Wdowika z rzutu rożnego. Piłka przeszła obok bramki Serbów. Chwilę później w odpowiedzi oglądaliśmy szybki atak naszych rywali, zakończony niecelnym strzałem Sasy Jovanovicia.

Lada moment dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne FK Mladost Lucani posłał Twarowski. „Twaro” szukał podaniem Cernycha i Żyrę, ale pierwszy przy piłce był bramkarz serbskiej drużyny.

Później mogło być niebezpiecznie pod jagiellońską bramką. Do piłki w naszej szesnastce próbował dopaść Micević, ale w ostatniej chwili uprzedził go Nastić.

W 22. minucie zrobiło się groźnie pod naszą bramką po rzucie rożnym dla rywali. Na szczęście całe zamieszanie skutecznym wybiciem zakończył Wdowik. Chwilę później techniczny strzał spoza obrębu pola karnego serbskiego zespołu oddał Twarowski. Bramkarz rywali obronił z trudem.

W 34. minucie w bardzo dobrej pozycji do strzelenia gola znalazł się Żyro. Michał po wymanewrowaniu obrońcy był sam na sam z bramkarzem rywali. Ostatecznie górą w tym starciu był golkiper FK Mladost.

Po chwili widzieliśmy rzut rożny dla Jagi. Po dośrodkowaniu do strzału głową doszedł Michał Pazdan. Niestety, uderzenie doświadczonego defensora Żółto-Czerwonych było bardzo niecelne.

Kilka minut później Pazdan był bardzo bliski zdobycia bramki. Defensor uderzał głową dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale z linii bramkowej piłkę wybił jeden z defensorów FK Mladost.

W 41. minucie szczęście dopisało Jadze. Atak zawodników rywali uderzeniem kończył Gordić. Piłka po strzale młodego gracza Serbów minęła bramkę Żółto-Czerwonych o centymetry.

Chwilę później Jaga otworzyła wynik meczu. Na krótko przed końcem pierwszej połowy Jagiellończycy zdobyli bramkę po tym jak piłka wpadła do siatki po nieudanej interwencji obrońcy rywali, który próbował blokować strzał Fedora Cernycha. Do przerwy prowadziliśmy 1:0.

Od początku drugiej połowy nasz skład wyglądał następująco: Alomerović – Tabiś, Matysik, Orpik, Bida, Struski, Nalepa, Pospisil, Prikryl, Faberski, Trubeha.

W 56. minucie Jaga wyprowadziła ciekawy kontratak. Akcję, którą rajdem rozpoczął Bartek Bida, kończyli dwaj Czesi – Pospisil i Prikryl. Martin podawał do Tomka, który minął bramkarza rywali. Ostatecznie bramki nie zdobył.

Po godzinie gry powinno być 2:0. Dwukrotnie, z bardzo bliskiej odległości, bramkarza rywali próbował pokonać Karol Struski. Świetne interwencje Żelijko Samcovicia uchroniły Serbów od starty gola. Chwilę później żółtą kartką ukarany został najmłodszy uczestnik zgrupowania w Belek w naszych szeregach, czyli 15-letni Jan Faberski.

W 70. minucie miała miejsce akcja Jagi przeprowadzona prawą stroną boiska, zakończona dośrodkowaniem w pole karne rywali. Tam na piłkę czekał Faberski, ale naszego młodzieżowca uprzedził jeden z defensorów FK Mladost.

Potem kilka razy pograliśmy w pobliżu pola karnego rywali. w polu karnym rywali. Najpierw strzału próbował Nalepa, a później z bliska bramkarza rywali chciał zaskoczyć Struski. Młody golkiper FK Mladost nie dał się zaskoczyć.

Kwadrans przed końcem rywalizacji oglądaliśmy uderzenie Janka Faberskiego tuż sprzed linii pola karnego. Piłka po tym strzale niestety, ale minęła bramkę Serbów.

Zaraz potem w odpowiedzi rywale z ruszyli groźną akcją w naszym polu karnym. Do strzału głową doszedł jeden z graczy FK Mladost, ale piłka przefrunęła nad bramką Serbów. Chwilę później dwóch naszych zawodników, a konkretnie Trubeha i Nalepa, zostali ukarani żółtymi kartkami za nieprzepisowe powstrzymywanie rywali.

Przeciwnik odpowiedział wyrównującym golem w 83. minucie. Nikola Jojić uderzeniem z rzutu wolnego zaskoczył Zlatana Alomerovicia.

Tuż przed końcem meczu z dystansu starał się zaskoczyć bramkarza rywali Nalepa. Uderzenie Michała było jednak niecelne. Zaraz potem arbiter zakończył sparingową potyczkę w Belek. Jaga zremisowała z serbskim FK Mladost Lucani 1:1.

Jagiellonia Białystok – FK Mladost Lucani 1:1 (1:0)
Bramki: Milosević 44′ (s) – Jojić 83′

Jagiellonia (I połowa): Steinbors – Olszewski, Pazdan, Nastić, Wdowik, Cernych, Romanczuk, Wojciechowski, Mystkowski, Żyro, Twarowski.

II połowa: Alomerović – Tabiś, Matysik, Orpik, Bida, Struski, Nalepa, Pospisil, Prikryl, Faberski, Trubeha.