AktualnościPodcasty z Belek – Bartosz Bida (cz. 5)

Podcasty z Belek – Bartosz Bida (cz. 5)

W piątym podcaście z Belek naszym gościem był Bartosz Bida. Zawodnik Jagiellonii opowiadał o powrocie po kontuzji do drużyny, o szalonym meczu z Piastem. Mówił która bramka sprawiła mu największą frajdę, a także zdradzał, dlaczego co roku w listopadzie sprawdza ważność paszportu.

O bramce z meczu przeciwko Piastowi
Jesienią strzeliłem dwa gole i bramka z Lechią zapewniła nam wygraną, ale ważniejsze dla mnie osobiście było trafienie z Piastem. Z kilku powodów. Po pierwsze wcześniej nie uznano mi bramki, więc mogłem się odegrać. Po drugie był to mój jeden z pierwszych meczów po kontuzji. Gol i przebieg spotkania dawały nadzieję, że mogę szybko wrócić do optymalnej dyspozycji. Bardzo mi na tym zależało.

Doświadczony młodzieżowiec
Jestem już trochę w tej szatni i od strony mentalnej czuję się gotowy, aby wziąć odpowiedzialność za drużynę i grę. Wiem ile mam lat, ale mam także swój staż. Muszę jednak więcej grać, a do tego potrzebuję rundy bez urazów i kontuzji. Muszę złapać pewność siebie, wypracować pewne automatyzmy. Gdyby spojrzeć na skład w szatni, to niewielu jest zawodników, którzy są w drużynie dłużej ode mnie. Z młodszych dłuższy staż ma jedynie Przemek Mystkowski. Z grona starszych są to Taras Romanczuk, Martin Pospisil i Ivan Runje.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00