AktualnościRemis na koniec zgrupowania

Remis na koniec zgrupowania

Jagiellonia Białystok zremisowała w ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Belek z duńskim Vejle Boldklub 1:1. Jedynego gola dla Żółto-Czerwonych strzelił z rzutu karnego Andrzej Trubeha.

Dla Jagi był to ostatni mecz kontrolny podczas obozu w Turcji. W porównaniu do poprzednich dwóch sparingów nad Bosforem tym razem trener Piotr Nowak od pierwszych minut oddelegował na plac gry głównie zawodników doświadczonych, wspieranych dwójką młodzieżowców – Miłoszem Matysikiem i Bartłomiejem Wdowikiem. Szansę gry od początku w bramce otrzymał Zlatan Alomerović, a w ataku Andrzej Trubeha. Defensywą dyrygował Michał Pazdan, natomiast za kreowanie boiskowych poczynań wzięli się Martin Pospisil, Taras Romanczuk i Michał Nalepa. Trubehę w ofensywie wspierali zaś Tomek Prikryl i Fedor Cernych. Na wahadłach oglądaliśmy Pawła Olszewskiego i wspomnianego wcześniej Wdowika.

Początek rywalizacji był wyrównany, a z każdą kolejną minutą zaznaczała się optyczna przewaga duńskiego zespołu. Z czasem było też coraz groźniej pod naszą bramką.

Pierwszą groźną akcję Vejle przeprowadziło już w drugiej minucie, gdy Djordjević starał się zaskoczyć uderzeniem Alomerovicia. Z kąśliwym strzałem rywala poradził sobie jednak nasz golkiper.

Dziesięć minut później znów w roli głównej byli obaj piłkarze. Napastnik przeciwnika oddał niebezpieczny strzał, a Zlatan popisał się dobrym refleksem i ponownie sparował futbolówkę.

Pierwsze 20 minut to okres dominacji ostatniego zespołu duńskiej ekstraklasy. Po upływie pierwszego kwadransa groźnym uderzeniem w kierunku naszej bramki wykazał się Allan Sousa. Piłka po rykoszecie na nasze szczęście minęła jednak naszą bramkę.

W 22. minucie przeprowadziliśmy kontrę, w której podania wymienili Cernych z Prikrylem. Było groźnie, ale ostatecznie zabrakło skutecznej finalizacji akcji. Lepsi byli obrońcy rywali i wciąż wynik się nie zmieniał.

Zaraz potem sprytnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Wdowik. Na posterunku był golkiper Vejle. Chwilę później Matysik zablokował próbę uderzenia rywali na naszą bramkę.

W 42. minucie techniczny strzał Romanczuka po akcji Wdowika nie znalazł drogi do bramki. Golkiper Vejle nie miał problemów z interwencją. Zaraz potem jednak musiał skapitulować po tym jak arbiter podyktował rzut karny za faul na Cernychu. Do jedenastki podszedł Andrzej Trubeha i pewnym strzałem zapewnił Jadze prowadzenie do przerwy.

Od początku drugiej połowy nasz skład wyglądał następująco: Steinbors – Tabiś, Pazdan, Nastić, Bida, Wojciechowski, Mystkowski, Struski, Żyro, Faberski, Twarowski.

Po zmianie stron od początku mecz był wyrównany, ale to rywale dość szybko zdołali doprowadzić do remisu. Sprytnie rozegrany stały fragment gry sfinalizował precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego Mucolli zaskakując Steinborsa.

Później gra się zaostrzyła. Oglądaliśmy kartki po stronie rywali, jednym z ukaranych był też nasz zawodnik – Bartek Bida. Chwilę później młodzieżowiec Jagi znalazł się w dogodnej sytuacji pod bramką Vejle, ale piłka po jego strzale nie znalazła drogi do bramki rywala.

Potem była zmiana w naszych szeregach. W miejsce Pazdana na boisku pojawił się młodzieżowiec – Miłosz Skowronek. W drugiej części meczu oglądaliśmy sporo niedokładności na boisku, wobec czego nie przekładało się to na dużą liczbę bramkowych szans z obu stron.

Kwadrans przed końcem meczu przeciwnik zagroził po rzucie wolnym. Piłka po uderzeniu jednego z rywali minęła jednak bramkę strzeżoną przez Steinborsa. W 83. minucie przeprowadziliśmy kolejną zmianę. Skowronek, który niedawno pojawił się na murawie, tym razem opuścił boisko, a jego miejsce zajął Kuba Orpik. Zaraz potem oglądaliśmy na placu gry kolejnego młodzieżowca – Kubę Lutostańskiego. „Lutek” zastąpił na murawie Maćka Twarowskiego.

Chwilę później miała miejsce groźna akcja Jagi z udziałem Lutostańskiego i Struskiego. Rywale ostatecznie oddalili zagrożenie. Żadnej ze stron nie udało się już zmienić wyniku i ostatecznie ostatni sparing Jagi w Turcji zakończył się remisem 1:1. W piątek naszą drużynę czeka lot powrotny do Polski.

Jagiellonia Białystok – Vejle Boldklub 1:1 (1:0).
Bramka dla Jagi: Trubeha 44′ z karnego

Jagiellonia (I połowa): Alomerović – Olszewski, Pazdan, Matysik, Wdowik, Prikryl, Nalepa, Romanczuk, Pospisil, Cernych, Trubeha.

Jagiellonia (II połowa): Steinbors – Tabiś, Pazdan (66′ Skowronek, 82′ Orpik), Nastić, Bida, Wojciechowski, Mystkowski, Struski, Żyro, Faberski, Twarowski (85′ Lutostański)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00