AktualnościPodcasty z Belek – Marcin Piechowski i Jarek Ołdakowski

Podcasty z Belek – Marcin Piechowski i Jarek Ołdakowski

W ostatnim odcinku „Podcastu z Belek” naszymi gośćmi byli „ludzie z cienia”, czyli nasi fizjoterapeuci – Marcin Piechowski oraz Jarosław Ołdakowski. Obaj długo opowiadali o tajnikach swojej pracy, zdradzili, z którymi trenerami pracowało się im najlepiej, a także… zdradzili kulisy pewnego niedoszłego transferu „Łysego” do Bułgarii. Zachęcamy do odsłuchania!

O pracy podczas obozów przygotowawczych

W „maserni”, szczególnie w trakcie zgrupowań, wszyscy się spotykają. Panuje wręcz rodzinna atmosfera, ponieważ chłopaki dużo rozmawiają, nie tylko o konkretnym dniu, meczu, ale opowiadają o swoim życiu, problemach. Po prostu toczy się dużo rozmów, nasz pokój stajemy się centrum towarzyskim,. Cały czas pozostajemy z chłopakami w kontakcie, a pomieszczenie do masażu jest w zasadzie przez cały czas najbardziej oblegane. To wbrew pozorom jest bardzo miłe. Mamy świadomość, że chłopaki darzą nas zaufaniem. Wiedzą, że mogą przyjść, usiąść i porozmawiać w luźnej atmosferze.

„Ludzie z cienia”

Nam taka rola w niczym absolutnie nie przeszkadza, ani niczego nie ujmuje. Czujemy się wręcz bardzo komfortowo jako „ludzie z cienia”. Wiadomo, że na pierwszym planie zawsze będą zawodnicy oraz trener. Mamy jednak prostą zasadę, niech każdy robi swoje. Nam to chyba nieźle wychodzi, bo pomimo upływu lat i kolejnych zmiana na stanowisku pierwszego szkoleniowca my ciągle pracujemy jako fizjoterapeuci. Czujemy, że ciąży na nas spora odpowiedzialność, chłopaki zaś wiedzą, że mogą na nas liczyć 24 godziny na dobę. Bardzo często to my musimy postawić pierwszą diagnozę, to my musimy jako pierwsi poinformować trenera o urazie. Chociaż mało nas widać, to nieraz czujemy ciężar tej odpowiedzialności.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00