AktualnościZ BRUK-BETEM TERMALICĄ PO RAZ 10. [HISTORIA]

Z BRUK-BETEM TERMALICĄ PO RAZ 10. [HISTORIA]

W najbliższy piątek (04.02) Jagiellonia Białystok zainauguruje wiosnę w PKO BP Ekstraklasie. Żółto-Czerwoni zmierzą się, na wyjeździe, z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Obie drużyny zmierzą się ze sobą po raz 10. w historii. Bilans spotkań przemawia za ekipą Żółto-Czerwonych, którzy wygrali pięć spotkań, dwa zremisowali i dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali.

Pierwszy raz obie ekipy spotkały się stosunkowo niedawno, w sezonie 2015/16. Bruk-Bet był wtedy beniaminkiem Ekstraklasy i w pierwszym, historycznym sezonie w elicie pokonał Jagę dwukrotnie. Zanim jednak podopieczni Piotra Mandrysza znaleźli sposób na Jagę, najpierw musieli uznać jej wyższość. W premierowym starciu kampanii 2015/16 Jaga ograła zespół z Niecieczy 2:0 po golach Patryka Tuszyńskiego i Macieja Gajosa.

W rundzie rewanżowej drużyna beniaminka zrewanżowała się Żółto-Czerwonym zwyciężając 2:0. Gole strzelali Dawid Sołdecki i Wojciech Kędziora. Mecz wywołał sporo emocji, zespół gospodarzy drugą bramkę zdobył w momencie, gdy jeden z naszych zawodników ucierpiał. Ekipa z Niecieczy kontynuowała jednak grę i w taki sposób przypieczętowała wygraną z Jagą. W dodatkowej części sezonu, w grupie spadkowej Jagiellończycy znów ulegli beniaminkowi, tym razem 0:1 przy Słonecznej po samobójczym trafieniu Igorsa Tarasovsa.

W sezonie 2016/17 wzięliśmy rewanż na ekipie Słoników. Najpierw jednak był wyjazdowy, bezbramkowy remis w rundzie jesiennej, a spotkanie było hitem kolejki. Oba zespoły znajdowały się bowiem na pierwszych dwóch pozycjach w tabeli. To jednak Żółto-Czerwoni utrzymali się w ścisłej czołówce przez cały sezon. W rundzie rewanżowej pokonaliśmy Bruk-Bet 1:0 po trafieniu Cilliana Sheridana z rzutu karnego. W grupie mistrzowskiej zaś, w ramach przedostatniej serii gier, ograliśmy zespół z Niecieczy na wyjeździe 2:1. Znów katem Słoników okazał się Sheridan, który tym razem zdobył dwie bramki.

W sezonie 2017/18 ponownie zmierzyliśmy się z Bruk-Betem. Rozegraliśmy dwa mecze – w rundzie jesiennej, na inaugurację sezonu, ograliśmy w delegacji Słoniki 1:0 po golu Łukasza Sekulskiego z rzutu karnego. W listopadzie 2017 roku, w ramach rundy rewanżowej przy Słonecznej padł z kolei bezbramkowy remis. Ostatnie starcie pomiędzy oboma zespołami to początek trwającego sezonu 2021/2022, a dokładniej 3. kolejka. W meczu rozegranym w jej ramach podopieczni trenera Ireneusza Mamrota pokonali przy Słonecznej zespół z Niecieczy 1:0 po trafieniu Tomasa Prikryla w 45. minucie. Kolejny rozdział napisany zostanie w najbliższy piątek.

HISTORIA MECZÓW Z BRUK-BETEM TERMALICĄ:

Ekstraklasa:
2015/16: Jagiellonia Białystok – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0, Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Jagiellonia Białystok 2:0, Jagiellonia Białystok – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1.
2016/17: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Jagiellonia Białystok 0:0, Jagiellonia Białystok – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0, Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Jagiellonia Białystok 1:2 .
2017/18: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Jagiellonia Białystok 0:1, Jagiellonia Białystok – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0.
2021/2022: Jagiellonia Białystok – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0.

Ogółem rozegrano 9 meczów, z czego:

Zwycięstwa Jagiellonii: 5.
Remisy: 2.
Zwycięstwa Bruk-Betu: 2.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00