AktualnościDebiut Jakuba Lutostańskiego w Ekstraklasie

Debiut Jakuba Lutostańskiego w Ekstraklasie

Mecz w Niecieczy miał wyjątkowe znaczenie dla Jakuba Lutostańskiego. W 80. minucie spotkania niespełna 18-letni napastnik pojawił się na boisku i zadebiutował na poziomie PKO BP Ekstraklasy.

Młody atakujący, pomimo niekorzystnego wyniku, nie krył zadowolenia z pierwszego występu na najwyższym poziomie ligowym. – Oczywiście jest jakaś satysfakcja. Było to moim marzeniem i celem wystąpić w Ekstraklasie. Nie mogę jednak na tym poprzestać. Po to trenuję i chcę się rozwijać, aby tych występów zebrać możliwie najwięcej. Występ w Niecieczy traktuję jako dodatkową motywację do dalszej pracy – podkreśla wychowanek Akademii Piłkarskiej Jagiellonii.

Kuba, podobnie jak starsi koledzy, nie mógł być usatysfakcjonowany z występu. – Trudno powiedzieć coś po takim spotkaniu. W mojej ocenie byliśmy lepszą drużyną od rywala. W drugiej połowie stworzyliśmy sporo sytuacji i nawet pomijając kwestię rzutów karnych powinniśmy strzelić więcej goli od Termaliki. Niestety, ich bramkarz miał świetny dzień, w zasadzie bronił w niemożliwych sytuacjach. Nam uciekły cenne punkty i jedyną naszą odpowiedzią na piątkowe niepowodzenie może być zwycięstwo w kolejnym spotkaniu. Meczem w Niecieczy drużyna pokazała, że jest w stanie kreować sytuacje strzeleckie. Obyśmy tylko byli bardziej skuteczni w kolejnych meczach – zaznaczył „Lutek”.

Jak nasz młody zawodnik oceni swój występ? – Kiedy wchodziłem na boisku rywale bronili się całą drużyną, dlatego miałem stosunkowo niewiele miejsca. Taka jednak jest piłka seniorska i nie mogę się tym tłumaczyć. Starałem się walczyć, dać z siebie wszystko. Zrobię wszystko, aby trener pozwolił mi zagrać także w kolejnych spotkaniach – zakończył Kuba Lutostański.

Jakub Lutostański w rundzie jesiennej najczęściej występował na poziomie CLJ U-18. W pierwszej części sezonu strzelił 15 goli i przewodzi klasyfikacji najskuteczniejszych atakujących.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00