AktualnościCLJ U-18: Remis w sparingu

CLJ U-18: Remis w sparingu

Za juniorami starszymi Jagiellonii Białystok pierwszy miesiąc przygotowań do startu rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów. Młodzi białostoczanie rozegrali już kilka sparingów, z których ostatni odbył się w miniony weekend. Jagiellończycy zremisowali w nim z seniorami Tura Bielsk Podlaski 2:2.

– Wyniki w meczach kontrolnych nie są dla nas najważniejsze. Spotkanie z Turem było w naszym wykonaniu niezłe, szczególnie do przerwy. Chłopcy dają z siebie maksimum, co widać było nie tylko w trakcie meczu. Ciężko pracują na zajęciach, chcąc być jak najlepiej przygotowanymi do ligowego grania. Być może nasza forma zaprezentowana w ostatnim sparingu nie była optymalna, ale wszyscy pracują z maksymalnym zaangażowaniem i starają się ze wszystkich sił, żeby dojść do jak najlepszej dyspozycji. Przed nami jeszcze miesiąc pracy, który mam nadzieję, że będzie owocny – powiedział trener Jagiellonii, Krzysztof Zalewski, którego zapytaliśmy o ocenę postawy podopiecznych w weekendowym meczu kontrolnym oraz ogólną ocenę przygotowań.

Jak wygląda obecnie sytuacja zdrowotna w zespole juniorów starszych? – Podczas okresu przygotowawczego zawsze pojawiają się mikrourazy, ktoś musi odpocząć kilka dni. Nie inaczej jest obecnie. Niemniej na tę chwilę nie mamy większych problemów zdrowotnych.

Mecz z Turem Bielsk Podlaski był kolejnym z serii sparingów młodych białostoczan przygotowujących się do startu rundy wiosennej w Centralnej Lidze Juniorów. W poprzednich starciach podopieczni trenera Zalewskiego zmierzyli się z Olimpią Zambrów (porażka 0:2), KS Grabówka (wygrana 10:2) oraz Zniczem Biała Piska (remis 3:3).

Starcie z bielszczanami nie było ostatnim, które przed startem ligi rozegrają Żółto-Czerwoni. Tylko w tym tygodniu przed Jagiellończykami aż dwie gry kontrolne. W środę (09.02) zawodnicy trenera Zalewskiego zmierzą się z KS Wasilków, w sobotę (12.02) ich umiejętności sprawdzą gracze CK Troszyn. Następnie rywalami młodych zawodników Jagi będą ŁKS Łomża i Wissa Szczuczyn.

Jagiellonia Białystok U-18 – Tur Bielsk Podlaski 2:2.

Gole dla Jagiellonii: Kowalski 30′; Protaziuk 80′.

Skład Jagiellonii: Materna – Zabielski, Kobus, Piórkowski, Burkowski, Baranowski, Stec, Chmielewski, Wojdakowski, Kowalski, Siemieniuk.

Grali także: Celmer, Chim, Protaziuk, Ubermanowicz, Rosik.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00