AktualnościReprezentacja Polski U-17: Gol Lewickiego i remis z Norwegią

Reprezentacja Polski U-17: Gol Lewickiego i remis z Norwegią

W poniedziałek (07.02) reprezentacja Polski U-17 rozegrała pierwszy z dwóch meczów kontrolnych podczas zgrupowania w Hiszpanii. Biało-Czerwoni mierzyli się z Norwegią, z którą zremisowali 2:2. Jedną z bramek dla Polaków, po ładnym uderzeniu, zdobył zawodnik Jagiellonii Białystok, Jakub Lewicki.

Reprezentacja Polski U-17 przebywa aktualnie na zgrupowaniu w Hiszpanii. W trakcie jego trwania przewidziane są dwa mecz kontrolne, oba z Norwegią. Członkami kadry prowadzonej przez trenera Dariusza Gęsiora są dwaj młodzi Jagiellończycy – Kuba Lewicki i Miłosz Skowronek. W poniedziałkowym meczu wystąpił pierwszy z nich, który wyszedł w podstawowym składzie i zdobył bramkę w 13. minucie. Kuba grał prawie cały mecz, schodząc dopiero w 87. minucie (zmienił go Maciej Bochniak). Drugi z zawodników Jagi, obrońca Miłosz Skowronek, był poza kadrą meczową.

Kolejny mecz, kończący pobyt młodych Polaków w Hiszpanii, zostanie rozegrany 10 lutego. Rywalem ponownie będą Norwegowie.

Sparing reprezentacji Polski U-17, 7 lutego 2022 roku.

Polska U-17 – Norwegia U-17 2:2.

Gole: Lewicki 13′; Tkacz 59′ – Torsvik 48′; Haaland 53′.

Skład Polaków: Mikułko – Przybyłko, Tomaszewski, Tudruj, Zięba (72′ Drachal), Kalemba, Staniszewski (58′ Chojecki), Lewicki (87′ Bochniak), Śmiglewski (58′ Terlecki), Sławiński (72′ Kurzydłowski), Tkacz (72′ Doba).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00