AktualnościRaport kartkowy przed meczem z Górnikiem Zabrze

Raport kartkowy przed meczem z Górnikiem Zabrze

W najbliższy poniedziałek (14.02) Jagiellonia Białystok zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze w meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

W poprzednim spotkaniu ligowym, czyli meczu 20. serii gier, Jagiellończycy przegrali w delegacji z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 1:2 (Mystkowski 70′ – Wlazło 44′ rzut karny; Biedrzycki 50′ rzut karny). W tym meczu pięciu piłkarzy Żółto-Czerwonych zostało ukaranych żółtymi kartkami. Karę indywidualną otrzymali Bartłomiej Wdowik, Martin Pospisil, Zlatan Alomerović, Miłosz Matysik i Taras Romanczuk. Żółtą kartką ukarany został także Fedor Cernych, ale w jego przypadku Klub odwołał się od tej decyzji i uzyskał pozytywną odpowiedź na protest. Wobec tego żółta kartka Fedora Cernycha ze starcia ze Słonikami została anulowana.

Żaden z Jagiellończyków nie musi pauzować w meczu z zabrzanami ze względu na nadmiar żółtych kartek. Piłkarzami, którzy w wypadku otrzymania żółtej kartki w spotkaniu z Górnikiem nie będą mogli wystąpić w kolejnym ligowym starciu Żółto-Czerwonych są Bojan Nastić, Martin Pospisil i Kacper Tabiś.

Żółte kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

7 – Augustyn.

5 – Cernych, Romanczuk.

4 – Prikryl, Puerto.

3 – Nastić, Pospisil, Tabiś.

2 – Imaz, Struski, Tiru.

1 – Alomerović, Bida, Matysik, Pazdan, Trubeha, Wdowik.

Czerwone kartki w wyniku dwóch żółtych kartek w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Augustyn.

Bezpośrednie czerwone kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Puerto.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00