AktualnościRemis rezerw z Wigrami

Remis rezerw z Wigrami

Drugi zespół Jagiellonii ma za sobą kolejny mecz sparingowy. W sobotę drużyna trenera Adriana Siemieńca zremisowała z Wigrami Suwałki 1:1. Gola dla „Żółto-Czerwonych” strzelił Miłosz Skowronek, dla którego był to debiut w jagiellońskich rezerwach.

Mecz podzielono na cztery trzydziestominutowe kwarty. W pierwszych dwóch sztab szkoleniowy drugiej drużyny postawił na bardziej doświadczonych na trzecioligowych boiskach zawodników, natomiast w drugiej godzinie w „Żółto-Czerwonych” koszulkach grali przedstawiciele młodzieży.

90 minut nie przyniosło wielu emocji. Na wyróżnienie zasługuje strzał Sowińskiego z pierwszej kwarty, a także akcja po której Jakub Jarmołowicz oddał strzał pewnie obroniony przez Hieronima Zocha. W drugiej części meczu kilka razy w polu karnym gościł Radosław Zyśk, jednak po jego uderzeniach piłka przelatywała obok bramki. W pierwszych trzech kwartach obie drużyny skupiały się na realizowaniu założeń taktycznych – stosowaniu wysokiego pressingu, a także próbach wyprowadzenia kontrataku. Dobrze jednak funkcjonowały oba bloki obronne. W efekcie ani duet Abramowicz, Dziekoński, ani ich vis’a’vis – Hieronim Zoch nie musieli często interweniować.

Sytuacja zmieniła się w ostatnich 30 minutach spotkania. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Jakub Jarmołowicz, który efektownie zabrał się z piłką, wyprzedził rywala, wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki. Niestety, znakomitej okazji nie wykorzystał Michał Samborski.

Później inicjatywę przejęli zawodnicy z Suwałk. Najpierw po dośrodkowaniu z lewej strony w polu karnym Jagiellonii najlepiej odnalazł się Japończyk, Kosei Iwaio. Zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni w ekwilibrystyczny sposób złożył się do strzału. Piłka odbiła się od jego głowy i wylądowała obok bramki strzeżonej przez Dziekońskiego. W kolejnej sytuacji na bramkę „Dziekona” zza pola karnego uderzał Patryk Mularczyk, jednak nasz bramkarz pewnie chwycił piłkę zmierzającą prosto w niego. Po chwili Wigry stworzyły kolejną akcję. Lewą stroną w naszą „szesnastkę” przedarł się Kosei, jednak piłka po jego uderzeniu z ostrego kąta zatrzymała się na bocznej siatce.

Kiedy wydawało się, że w tym spotkaniu nie padnie żadna bramka, w 113. minucie jeden z zawodników Wigier zagrał futbolówkę w nasze pole karne. Tam, przy biernej postawie defensorów, dopadł do niej Patryk Mularczyk i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce przy prawym słupku. W tej sytuacji Xavier Dziekoński nie miał szans na skuteczną interwencję.

Stracony gol dodał animuszu Jagiellończykom, którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania. W 118. minucie zespół trenera Siemieńca wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego Wigier. Po dośrodkowaniu Kamila Huczki futbolówka spadła przed bramką strzeżoną przez Hieronima Zocha. Zrobiło się olbrzymie zamieszanie, w którym najprzytomniej zachował się Miłosz Skowronek. Środkowy obrońca, dla którego był to pierwszy występ w drugim zespole wepchnął piłkę do siatki.

Suwalczanie chcieli jeszcze przechylić szalę na swoją stronę, ale w ostatniej minucie bardzo przytomnie przy dośrodkowaniu zachował się Xavier Dziekoński.

Jagiellonia II Białystok – Wigry Suwałki 1:1 (0:0, 0:0, 0:0)
gole: Skowronek 118’ – Mularczyk 113’

Jagiellonia II Białystok: 12. Sławomir Abramowicz (61′ 1. Xavier Dziekoński) – 22. Szymon Pankiewicz (31′ 21. Mikołaj Wasilewski; 61′ 26. Jakub Jarmołowicz), 23. Jan Majsterek (31′ 6. Jakub Płoszkiewicz; 61′ 5. Bartosz Bernatowicz), 3. Bartosz Dyszy (61′ 23. Jan Majsterek; 91′ 6. Jakub Płoszkiewicz), 4. Patryk Czerech (61′ 15. Miłosz Skowronek), 7. Kamil Huczko (61′ 22. Szymon Pankiewicz; 104′ 7. Kamil Huczko) – 8. Bartosz Wiktoruk (61′ 11. Aleksander Stawiarz), 27. Michał Mościcki (61′ 18. Mateusz Cichocki), 20. Bartosz Bayer (61′ 14. Szymon Żabiuk), 11. Michał Surzyn (61′ 30. Maciej Twarowski; 91′ 9. Radosław Zyśk) – 30. Maciej Twarowski (31′ 9. Radosław Zyśk; 61′ 19. Michał Samborski)

Wigry Suwałki: 30. Hieronim Zoch – 23. Bojan Gvozdenović (91′ 5. Michał Ozga), 5. Michał Ozga (61′ 77. Bartosz Prętnik), 2. Tomasz Lewandowski (91′ 93. Łukasz Bogusławski), 93. Łukasz Bogusławski (61′ 20. Filip Kozłowski; 91′ 24. Jakub Kunicki), 25. Elso Brito (91′ 11. Patryk Mularczyk) – 22. Mateusz Sowiński (61′ 27. Łukasz Kubrak), 6. Mikołaj Łabojko (61′ 8. Bartłomiej Babiarz), 11. Patryk Mularczyk (61′ 9. Werick Caetano), 10. Mariusz Rybicki (61′ 90. Denis Gojko) – 17. Mateusz Lewandowski (61′ 14. Kōsei Iwao)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00