AktualnościAlomerović: Cieszę się z tego wyniku

Alomerović: Cieszę się z tego wyniku

– Cieszę się z kompletu punktów, trochę nam tego brakowało – powiedział bramkarz Jagiellonii Białystok, Zlatan Alomerović, po wygranym 2:1 poniedziałkowym (14.02), wyjazdowym meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze.

– Dwa dni temu oglądałem w aplikacji Ekstraklasę i sprawdzałem ostatnie mecze w lidze. Za pięć ostatnich kolejek byliśmy na przedostatnim miejscu w tabeli. Za nami był tylko Śląsk Wrocław, z jednym punktem. Musieliśmy to zmienić. To wstyd dla takiego klubu jak Jaga zajmować takie miejsce, musieliśmy to zmienić. Oczywiście w końcówce meczu rywale mieli swoje szanse, trochę pomogło szczęście. Moja praca polega na tym, że załatwiam to, czego nie zdążyli załatwić obrońcy. Cieszę się, że kilka razy mi się to udało – mówił Serb.

– Lubię grać przeciwko dobrym, jakościowym zespołom. Górnik również pokazał dzisiaj swoją jakość w ofensywie. Dla mnie najważniejszy jest sukces. Jeżeli wygramy mecz bez żadnego strzału na moją bramkę to satysfakcjonuje mnie to tak samo, jak chociażby dzisiejsze starcie, w którym miałem kilka trudnych interwencji. Na końcu liczy się zwycięstwo – stwierdził golkiper Dumy Podlasia.

– Czasami są takie mecze, w których zespół broniący się wygrywa. W Niecieczy przeważaliśmy, potrafiliśmy zamknąć Termalicę w ich polu karnym. Dzisiaj to Górnik nas atakował. Tam zasłużyliśmy na więcej, a tu być może na nieco mniej, ale skończyło się tak a nie inaczej – powiedział Zlatan.

– Oczywiście patrzyliśmy na rezultaty meczów weekendowych. Nie był to jednak dominujący temat w szatni. Znaliśmy wyniki, rozmawialiśmy na ten temat, ale nie było paniki. W pierwszej połowie nie było tak źle, jak mogłoby się wydawać. Mieliśmy kilka swoich sytuacji, ale niestety ich nie wykorzystaliśmy. Szkoda sytuacji z kontuzją Miłosza Matysika. Graliśmy w dziesięciu, mogliśmy wykopać piłkę w aut, żeby móc zrobić zmianę. Niemniej cieszą nas te punkty. Przed pierwszym gwizdkiem jesteśmy zawsze pozytywnie nastawiony. Radość i wiara w zwycięstwo zawsze muszą być większe niż strach – zakończył

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00