AktualnościBartosz Mazurek z pierwszym profesjonalnym kontraktem

Bartosz Mazurek z pierwszym profesjonalnym kontraktem

Bartosz Mazurek związał się pierwszą profesjonalną umową z naszym klubem. Piłkarz Akademii Piłkarskiej Jagiellonii to wyróżniający się ofensywny pomocnik z rocznika 2007.

Bartek Mazurek jesienią należał do czołowych postaci Jagiellonii 2007, występującej w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Podopieczni Marka Wasiluka zakończyli pierwszą część sezonu na drugim miejscu. Ponadto filigranowy pomocnik dostawał szanse w zespole rocznika 2005, którego głównym opiekunem jest trener Tomasz Bernatowicz. Co czuł młody piłkarz tuż po podpisaniu pierwszego profesjonalnego kontraktu?

– Jest to dla mnie szczególny dzień, którego długo wyczekiwałem. Czuję się doceniony przez władze klubu i mam nadzieję, że przede mną wspaniałe chwile – nie krył radości Mazurek. – Jestem już w klubie od dwóch lat. Jesień była dla mnie bardzo udana, choć czuję pewien niedosyt, bo z zespołem rocznika 2007 nie udało się finiszować na pierwszym miejscu, mimo że przez długi czas przewodziliśmy stawce. Roztrwoniliśmy przewagę siedmiu punktów. Drugie miejsce to oczywiście też dobry rezultat, ale mieliśmy apetyty na więcej. Byłem kapitanem tego zespołu – poinformował.

Na jakiej pozycji Bartek czuje się najlepiej? – Bardzo dobrze radzę sobie w roli „dziesiątki”, czyli ofensywnego pomocnika. Natomiast trenerzy często też ustawiają mnie na „ósemce”, na pozycji środkowego pomocnika – dodał Bartek. – Najmilej w ostatnim czasie wspominam jesienne spotkanie z Polonią Warszawa przy Elewatorskiej, zremisowane 4:4. Wówczas zdobyłem piękną bramkę. Jesienią dostałem również szansę występu w meczu zespołu rocznika 2005, w którym strzeliłem gola i zanotowałem asystę. Było to starcie z UKS SMS Łódź.

Jakie cele stawia przed sobą młody piłkarz? – Chciałbym osiągnąć jakiś sukces drużynowy w najbliższej rundzie, być przykładem dla drużyny jako kapitan i poprawić statystyki ofensywne – podsumował Bartek Mazurek.

Bartek, gratulujemy i życzymy powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00