AktualnościAkademia Jagi w natarciu

Akademia Jagi w natarciu

Mecz w Zabrzu był wyjątkowym dla Akademii Piłkarskiej Jagiellonii. Na stadionie im. Ernesta Pohla zaprezentowało się aż sześciu zawodników, którzy w przeszłości w niej się szkolili!

W wyjściowym składzie trener Piotr Nowak postawił na Karola Struskiego, Miłosza Matysika, Przemka Mystkowskiego, a także Pawła Olszewskiego. Po przerwie na boisku zameldowali się dodatkowo Oliwier Wojciechowski oraz Jakub Lutostański.

Warto podkreślić, że obecność młodych Jagiellończyków na placu gry miała także realny wpływ na akcje i bramki zdobywane przez „Żółto-Czerwonych” w rundzie wiosennej. W Niecieczy gola dla białostoczan strzelił Przemek Mystkowski po podaniu innego wychowanka naszej Akademii – Bartka Bidy. W Zabrzu bramkę decydującą o wygranej Jagiellonii zdobył inny wychowanek rocznika 2001 – Karol Struski, natomiast asystę drugiego stopnia przy tej akcji zaliczył Przemek Mystkowski.

Potencjał jagiellońskiej młodzieży trener Piotr Nowak podkreśla na każdym kroku. – Mamy młodą drużynę i chcę, aby się rozwijała – powtarza szkoleniowiec „Żółto-Czerwonych”. Warto dodać, że od kilku spotkań Miłosz Matysik cieszy się zaufaniem i ma miejsce w wyjściowym składzie Jagi (w Zabrzu musiał przedwcześnie opuścić boisku ze względu na uraz głowy).

Trzeba także podkreślić, że tylko w tej rundzie na boiskach Ekstraklasy zameldowało się trzech wychowanków rocznika 2004 – wymienieni wyżej Lutostański, Matysik i Wojciechowski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00