AktualnościJagiellońskie podcasty – Rafał Matusiak

Jagiellońskie podcasty – Rafał Matusiak

Zachęcamy do odsłuchania kolejnego odcinka „Jagiellońskiego podcastu”. Naszym gościem był dyrektor Akademii Piłkarskiej, Rafał Matusiak, z którym rozmawialiśmy o rozwoju naszych młodych wychowanków, którzy w ostatnich spotkaniach mieli duży wpływ na wyniki Jagi w Ekstraklasie.

O zmianach w Akademii

W ostatnim czasie akademia prężnie działa, została poddana restrukturyzacji. W jej efekcie wprowadziliśmy wiele działań rozwojowych. Pojawiają się już pierwsze owoce, ale potrzebujemy czasu, aby te korekty zaczęły działać. Sporo naszych wychowanków dostaje szanse i to nie jest przypadek. Cały czas mocno pracujemy u podstaw i jasno wyznaczamy kierunek, którym chcemy podążać, mam na myśli wychowywanie zawodników dla pierwszej drużyny.

Zawodnicy, którzy ostatnio grają w Ekstraklasie
Obserwując tych chłopaków, ich rozwój, wydawało się kwestią czasu, kiedy wypalą, dostaną szansę i ją wykorzystają. Zawodnicy zaczynają „się spłacać” oraz odpowiadać na zaufanie sztabu szkoleniowego poprzez gole, asysty oraz dobrą grę. Nie wolno nam również zapominać, że kolejni też pukają do składu. Możemy się spodziewać, że coraz więcej młodych będzie otrzymywało szanse. Rocznik 2006 został zbudowany w oparciu o model, który sobie zakładamy. Tam drzemie olbrzymi potencjał.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00