AktualnościJakub Jasionek 2025!

Jakub Jasionek 2025!

Jakub Jasionek związał się na dłużej z naszym klubem. Bramkarz z rocznika 2004 podpisał umowę obowiązującą do końca czerwca 2025 roku.

Kuba Jasionek od dłuższego czasu jest ważnym ogniwem zespołu juniorów starszych Jagiellonii. W minionym półroczu rozegrał 13 spotkań w drużynie prowadzonej przez trenera Krzysztofa Zalewskiego. Wcześniej pojawiał się także na treningach i kadrze meczowej pierwszego zespołu Żółto-Czerwonych, występował w jagiellońskich rezerwach i był powoływany do młodzieżowych ekip reprezentacji Polski. Latem ubiegłego roku trenował z Jagiellonią podczas letniego obozu przygotowawczego w Kępie.

Zawodnik nie krył radości z podpisanej umowy. – Bardzo cieszę się z tego kontraktu. Przedłużyłem umowę z Jagiellonią, ale traktuję to jako bodziec do jeszcze cięższej pracy. Marzę, aby piąć się w klasyfikacji i zadebiutować w Ekstraklasie, a później mierzyć jeszcze wyżej – odważnie zapowiada golkiper.

Jak układają się relacje Kuby z bardziej doświadczonymi kolegami? – Oczywiście, konkurencja jest potrzebna, bo tylko w rywalizacji można się doskonalić. Naturalnie z Xavierem, Sławkiem i Miłoszem (Piekutowski przyp. red.) mam dobre relacje poza boiskiem jak i na nim. Nie ma między nami zawiści, chociaż każdy chce grać. Mam nadzieję, że w przyszłości znajdę się wyżej od nich – wyraził swoją nadzieję „Jasion”.

W ostatnich spotkaniach szanse otrzymali rówieśnicy Kuby. – Coraz więcej młodych zaczyna grać nie tylko w Jagiellonii, ale także Ekstraklasie. Nawet kilka minut spędzonych na boisku w najwyższej klasie rozgrywkowej to wielka sprawa, kolejny krok w rozwoju. Fajnie, że Kuba Lutostański, czy Miłosz Matysik już tam są i życzę im jak najlepiej, podobnie jak innym moim kolegom z Akademii, którzy siedzą na ławce rezerwowych lub nadal czekają na swoją szansę. Powołania na mecze Ekstraklasy to duże wydarzenie. Pierwszy raz taką szansę otrzymałem w listopadzie 2020 roku w Krakowie. Również w końcówce rundy jesiennej znalazłem się w kadrze na spotkania z Legią i Górnikiem Łęczna. To jest motywujące, chociaż trenuję, aby grać, a nie tylko siedzieć na ławce rezerwowych – zakończył Jakub Jasionek.

Kuba, gratulujemy i życzymy powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00