AktualnościCracovia i Święto Ultry, czyli w prasie o Jadze

Cracovia i Święto Ultry, czyli w prasie o Jadze

W poweekendowych wydaniach prasa skupia się na meczu z Cracovią. Media zgodnie podkreślają, że na boisku nie działo się wiele. Bardziej kolorowo było na trybunach.

Bezbramkowy remis przy Słonecznej. – Bezbramkowy remis w Białymstoku. Nie brakowało walki, przerw w grze i interwencji lekarskich, ale żaden z zespołów nie zdołał strzelić przynajmniej jednego gola. (…) Jagiellonia starała się dłużej utrzymywać przy piłce, rozgrywała akcje zwłaszcza prawym skrzydłem, ale poważnie bramce Cracovii nie zagroziła. W 18. minucie wahadłowy w tym meczu Bartłomiej Wdowik minął dwóch rywali w polu karnym i po starciu z Michalem Siplakiem upadł na boisko, ale sędzia Frankowski nie dopatrzył się tam faulu. Tuż przed przerwą zza pola karnego strzelał Martin Pospisil, ale Karol Niemczycki bez trudu uderzenie w środek bramki obronił.

Mecz nie zachwycił. – Bywają bezbramkowe remisy, w których sporo jest sytuacji podbramkowych, parad golkiperów, a brakuje tylko goli. Tak nie było jednak w Białymstoku, w którym wynik 0:0 w pełni odzwierciedla bardzo przeciętne widowisko. (…) Pozytywem na pewno jest to, że białostocki zespół nie stracił gola, co ostatnio udało mu się dokonać 1 października minionego roku, w wygranym 1:0 wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin. (…) Golkipera Jagi najbardziej niepokoił Michał Rakoczy, który w drugiej połowie czterokrotnie stawał przed szansą zdobycia gola dla Cracovii. 19-letni pomocnik miał jednak źle wyregulowany celownik i trzykrotnie spudłował, a raz zagubił się w dryblingu w polu bramkowym naszej drużyny.

Kibice świętowali na trybunach. – Zakończony wynikiem 0:0 mecz PKO Ekstraklasy Jagiellonia – Cracovia był przeciętnym widowiskiem, ale i tak sporo działo się na trybunach stadionu miejskiego w Białymstoku, na których zasiadło 6172 kibiców. Fani obchodzili Święto Ultry, była efektowna oprawa i gorący doping przez cały mecz.