AktualnościMłodzieżowcy Jagi z największą liczbą minut w 22. kolejce

Młodzieżowcy Jagi z największą liczbą minut w 22. kolejce

Ostatnie dwie kolejki należały do jagiellońskiej młodzieży. Z danych udostępnionych przez Ekstrastats wynika, że zarówno w 21. jak i 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy to w Jadze młodzieżowcy rozegrali najwięcej minut.

W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy nasi młodzieżowcy spędzili na boisku 264 minuty (w drugiej w tej samej klasyfikacji Wiśle Kraków 225). Trener Piotr Nowak pozwolił zagrać Karolowi Struskiemu, Miłoszowi Matysikowi, Kubie Lutostańskiemu, Oliwierowi Wojciechowskiemu, a także Bartłomiejowi Wdowikowi. W starciu z zespołem Jana Urbana nasi młodzieżowcy mieli wpływ na końcowy wynik, ponieważ po strzale „Strusika” białostoczanie zgarnęli komplet punktów.

W ostatnim spotkaniu z Cracovią ci sami zawodnicy znaleźli uznanie w oczach naszego szkoleniowca. W starciu z „Pasami” nasi młodzieżowcy spędzili na boisku 286 minut. Sporo ciepłych słów padło szczególnie pod adresem Miłosza Matysika i Karola Struskiego. Pierwszy wykazał się niemała elastycznością, ponieważ zaczynał mecz w drugiej linii, a kończył jako środkowy obrońca. Karol natomiast według wyliczeń platformy InStat został wybrany najlepszym młodzieżowcem 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Jednocześnie warto dodać, że Jagiellonia zajmuje aktualnie 3. miejsce w klasyfikacji PRO Junior System z niewielką stratą do drugiego Lecha Poznań. Liderem jest Wisła Kraków.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00