AktualnościNarek Grigorjan piłkarzem Jagiellonii

Narek Grigorjan piłkarzem Jagiellonii

Nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok został skrzydłowy – Narek Grigorjan. Zawodnik z Armenii dołączył do naszego klubu na zasadzie wypożyczenia, z opcją wykupu. Będzie grał z numerem 18.

Narek Grigorjan pierwsze kroki w karierze zawodniczej stawiał w Urartu Erywań. Występował w drużynach młodzieżowych, a później w rezerwach, zdobywając w sezonach 17/18 oraz 18/19 trzy bramki i notując sześć asyst na zapleczu ormiańskiej ekstraklasy. Przed sezonem 2019/20 został wypożyczony do lokalnego rywala z drugiego poziomu rozgrywkowego macierzystego kraju – BKMA Erywań. W ciągu dwóch lat był wyróżniającą się postacią tamtejszej ligi, zdobywając aż 21 bramek i dokładając do dorobku 26 asyst.

Sezon 2021/22 po powrocie z wypożyczenia dwudziestolatek rozpoczął w Urartu. Wystąpił w 18 meczach ormiańskiej ekstraklasy, strzelił cztery gole i zaliczył asystę. Od kilku lat jest podporą oraz kapitanem młodzieżowych reprezentacji Armenii. Zaliczył również dwa występy w seniorskiej kadrze. Utalentowany skrzydłowy jest jedną z największych nadziei ormiańskiego futbolu.

Następnym przystankiem w karierze Narka jest Jagiellonia Białystok. Życzymy jak najlepszych występów.

– Grał tu mój trener (Robert Arzumanyan, przyp. red.) i wiem, że Jagiellonia to dobry klub. Bardzo chciałem tutaj trafić i grać dla tej drużyny, w tej lidze. Liczę na to, że wspólnie wygramy wiele spotkań – powiedział Narek Grigorjan tuż po podpisaniu kontraktu z Jagiellonią. Cała wypowiedź jest dostępna w poniższym materiale na kanale JagaTV.

Narek, witamy w Jadze!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00