AktualnościŁukasz Masłowski dyrektorem sportowym Jagiellonii Białystok

Łukasz Masłowski dyrektorem sportowym Jagiellonii Białystok

Nowym dyrektorem sportowym Jagiellonii Białystok został Łukasz Masłowski. Swoje obowiązki będzie sprawował od 1 marca. Łukasz Masłowski będzie odpowiadał za funkcjonowanie pionu sportowego.

– Spotkałem się z właścicielami klubu, a także prezesem Wojtkiem Pertkiewiczem. Nasze negocjacje rozpoczęliśmy w styczniu. Przez ponad miesiąc powoli rozmawialiśmy, nakreślając wizję oraz rozwój sportowy zespołu. Poznawałem oczekiwania osób zarządzających dotyczących funkcji dyrektora sportowego. Dzisiaj mogę tylko wyrazić radość, ponieważ znaleźliśmy kompromis – powiedział nowy dyrektor sportowy Jagiellonii po podpisaniu umowy z naszym klubem.

Łukasz Masłowski urodził się 31 maja 1981 roku w Zduńskiej Woli. Ma za sobą ponad 10-letnią karierę profesjonalnego piłkarza, podczas której występował na pozycjach ofensywnych. Jest wychowankiem zespołu MKS MOKS Zduńska Wola. Podczas przygody z piłką w roli czynnego zawodnika bronił barw wielu polskich klubów, m.in. Widzewa Łódź, Odry Wodzisław Śląski czy Wisły Płock. Grał również za granicą, gdzie grał dla niemieckiego SG Sonnenhof Großaspach oraz cypryjskiego Digenis Morfou, gdzie kończył karierę. Na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce Masłowski rozegrał łącznie 89 meczów, w których zdobył 11 bramek.

Po zakończeniu kariery zawodniczej pozostał przy piłce, ale w roli dyrektora sportowego. Jego pierwszą pracą w tym charakterze na poziomie Ekstraklasy była Wisła Płock, z którą był związany od czerwca 2016 do marca 2019 roku. Za jego kadencji do zespołu „Nafciarzy” trafili m.in. Siergiej Kriwiec, Jose Kante, Dominik Furman, Damian Szymański, Damian Rasak, Alan Uryga, Giorgi Merebaszwili, Semir Stilić czy Mateusz Szwoch. Ponadto za jego kadencji Wisła podpisała umowę z trenerem Jerzym Brzęczkiem, który po przygodzie w Płocku związał się umową z reprezentacją Polski. Z płockiego klubu Masłowski odszedł 31 marca 2019 roku, a miesiąc później związał się z Widzewem Łódź, gdzie pracował do czerwca tego samego roku.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00