AktualnościU-16: Polska wygrywa, gol Faberskiego

U-16: Polska wygrywa, gol Faberskiego

Reprezentacja Polski U-16 pokonała 5:0 Izrael w pierwszym meczu turnieju towarzyskiego UEFA Development. W zespole Biało-Czerwonych od początku drugiej połowy rywalizacji zagrał Jan Faberski i strzelił gola.

Jan Faberski to wyróżniający się ofensywny pomocnik Akademii Piłkarskiej Jagiellonii, urodzony w 2006 roku. W styczniu trenował z pierwszym zespołem Jagi podczas zimowego okresu przygotowawczego w tureckim Belek. Janek w towarzyskim meczu kadry U-16 wpisał się na listę strzelców w 54. minucie meczu. Polacy z trzema punktami przewodzą stawce turnieju UEFA Development. W kolejnych spotkaniach Polacy zmierzą się z Izraelem (3 marca) i Austrią (6 marca).

1 marca 2022, 15:00 – Shefayim (Beit Nivharot)
Izrael B – Polska 0:5 (0:3)
Bramki: Krysiak 14′, Borys 30′ (k), Tomczyk 35′, Faberski 54′, Skoczylas 79′

Polska: 1. Mateusz Mędrala (46′ 12. Jakub Stępak) – 2. Łukasz Kabaj, 5. Bartłomiej Krysiak, 3. Jakub Krzyżanowski (46′ 18. Michał Gurgul) – 7. Filip Wolski (46′ 16. Adam Pieniądz), 8. Karol Borys (46′ 13. Jan Faberski), 4. Patryk Olejnik (46′ 14. Maksymilian Sznaucner), 6. Bartosz Pioterczak (46′ 19. Kacper Bogusiewicz), 10. Oskar Tomczyk (46′ 17. Mateusz Skoczylas), 11. Krzysztof Kolanko – 9. Bartosz Borkowski (67′ 15. Igor Orlikowski).

żółta kartka: Borys.

1. Polska    1  3  5- 0
2. Izrael    1  3  3- 1
3. Austria   1  0  1- 3