AktualnościCLJ U-18: Na inaugurację wiosny Gwarek Zabrze

CLJ U-18: Na inaugurację wiosny Gwarek Zabrze

Już w najbliższą sobotę, 5 marca, juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zainaugurują rundę wiosenną Centralnej Ligi Juniorów U-18. Pierwszym rywalem Żółto-Czerwonych będzie Gwarek Zabrze.

O przedmeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagi, Krzysztofa Zalewskiego. – Pierwszy mecz po dłuższej przerwie zawsze jest niewiadomą. Gramy u siebie i bardzo chcielibyśmy dobrze zainaugurować wiosnę. Zrobimy wszystko, żeby powalczyć o zwycięstwo. Wszyscy zawodnicy są głodni gry, spragnieni rywalizacji meczowej. Z pewnością Drużyna na to spotkanie wyjdzie nastawiona bojowo – powiedział trener Zalewski.

Jak prezentuje się sytuacja kadrowa Jagiellończyków na starcie rundy wiosennej? – Jeżeli chodzi o kadrę na sobotę to są jeszcze pewne niewiadome związane z rezerwami i pierwszym zespołem. Co do kontuzji, to przez cały okres przygotowawczy nie mieliśmy żadnych poważniejszych urazów. Wszyscy są przygotowani do gry. Czekamy na pierwszy mecz – mówił opiekun białostoczan.

Po rundzie jesiennej Żółto-Czerwoni zajmują 9. miejsce w tabeli CLJ z dorobkiem 24 punktów i bilansem siedmiu zwycięstw, trzech remisów i siedmiu porażek. Bilans bramkowy Jagiellończyków to 41 strzelonych goli do 35 straconych bramek. Najlepszym strzelcem białostoczan jest Kuba Lutostański, który jesienią strzelił 15 goli. „Lutek” jest również liderem ogólnej klasyfikacji strzelców. W meczach sparingowych białostoczanie zmierzyli się m.in. z Turem Bielsk Podlaski (2:2), Zniczem Biała Piska (3:3), KS Grabówka (10:2) czy Olimpią Zambrów (0:2).

Słowo jeszcze o rywalach Jagiellonii. Gwarek Zabrze to aktualnie ostatnia drużyna w tabeli CLJ U-18. Zabrzanie na swoim koncie zgromadzili 11 punktów na przestrzeni 17 meczów. Ich bilans to trzy zwycięstwa, dwa remisy i 12 porażek. Bilans bramkowy to 15 strzelonych do 56 straconych goli. Najlepszym strzelcem jest Oliwier Mansfeld, autor czterech bramek.

Początek meczu Jagiellonia Białystok – Gwarek Zabrze w sobotę, 5 marca, o godz. 11:00. Transmisja z tego spotkania będzie przeprowadzona na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Mecz odbędzie się w reżimie sanitarnym. Wytyczne dotyczące uczestnictwa w tym spotkaniu są aktualne do obowiązujących na terenie kraju. Na trybunach dostępne będzie 100 procent miejsc. Obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00