AktualnościEmocje do ostatniego gwizdka i remis w Mielcu

Emocje do ostatniego gwizdka i remis w Mielcu

Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe 1:1 ze Stalą Mielec w meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gola dla Żółto-Czerwonych strzelił Miłosz Matysik.

W porównaniu do ostatniego spotkania z Wartą Poznań zaszły dwie zmiany w wyjściowej jedenastce. Od pierwszych minut oglądaliśmy na placu gry Martina Pospisila i młodzieżowca – Oliwiera Wojciechowskiego. W Mielcu zabrakło zaś pauzujących za kartki Bogdana Tiru i Karola Struskiego.

Pierwszą groźną szansę w meczu wypracowali Jagiellończycy. Bojan Nastić dośrodkował do Filipa Piszczka, a nasz napastnik uderzył piłkę głową. Bez efektu bramkowego. Potem inicjatywę przejęła Stal. W szóstej minucie Domański wbiegł w pole karne i uderzył lewą nogą. Zlatan Alomerović dobrze interweniował.

Po chwili w polu karnym Jagi główkował Matras, a futbolówka w nieznacznej odległości minęła lewy słupek bramki Żółto-Czerwonych. Zaraz potem błąd gospodarzy w polu karnym próbował wykorzystać Pospisil. Czech przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Stali – Rafałem Strączkiem, który naprawił swoją wcześniejszą pomyłkę w wyprowadzeniu piłki.

W pierwszym kwadransie obie ekipy poruszały się po boisku dość żwawo. Po upływie 15. minut tempo rywalizacji jednak nieco się uspokoiło i na kolejne okazje musieliśmy trochę poczekać.

W 28. minucie jeden z zawodników miejscowych uderzył w kierunku naszej bramki z dystansu, ale bardzo niecelnie. Kilka chwil później świetnie w polu karnym Jagi interweniował Michał Pazdan, który zablokował składającego się do strzału rywala.

W 39. minucie żółtą kartką ukarany został Bojan Nastić. To czwarte napomnienie Bośniaka w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy, wobec czego zabraknie go w domowym meczu Żółto-Czerwonych z Wisłą Płock (13.03).

Tuż przed przerwą Tomas Prikryl zacentrował głęboko w pole bramkowe Stali. Futbolówka nabrała przedziwnej rotacji i o mały włos nie zaskoczyła golkipera gospodarzy. Ostatecznie zatrzymała się na poprzeczce bramki miejscowych.

Pierwsza odsłona rywalizacji zakończyła się bezbramkowym remisem. Liczyliśmy na gole Jagiellończyków po zmianie stron. Czy doczekaliśmy się?

Drugą połowę meczu rozpoczęliśmy od szybkiego gola. Tuż po zejściu z szatni Jagiellończycy egzekwowali rzut wolny. W pole karne dośrodkował Nastić, a tam najwyżej wyskoczył młodzieżowiec Jagi – Miłosz Matysik, który głową umieścił piłkę w bramce Stali. Prowadziliśmy w Mielcu 1:0. Znakomity początek drugiej połowy. To pierwszy gol Miłosza na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Gratulujemy.

Stal rzuciła się do odrabiania strat. W 52. minucie po podaniu Matrasa w polu karnym Jagi odnalazł się defensor gospodarzy Marcin Flis. Na nasze szczęście uderzył jednak obok bramki strzeżonej przez Alomerovicia.

W 59. minucie miało miejsce dośrodkowanie w nasze pole karne z rzutu wolnego. Mogło być groźnie, ale czujnie zachowała się jagiellońska defensywa. Chwilę później Flis groźnie uderzył głową na naszą bramkę. Świetną paradą popisał się Alomerović, ale gola i tak by nie było. Obrońca gospodarzy był na pozycji spalonej.

W 66. minucie oglądaliśmy strzał na naszą bramkę z rzutu wolnego autorstwa Getingera. Piłka przeszła nad poprzeczką.

Zaraz potem mogło być 2:0 dla Jagi. Do odbitej przed pole karne piłki dopadł Pospisil, uderzył z powietrza efektownie, a piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki gospodarzy. Chwilę później Czech opuścił boisko, a w jego miejsce na murawie pojawił się Bartłomiej Wdowik.

W 70. Minucie powinniśmy podwyższyć prowadzenie. Romanczuk dobrze zacentrował płasko w pole karne, a tam Piszczek minął się z piłką, a potem Mystkowski skiksował. Mieliśmy czego żałować.

Następnie przeprowadziliśmy podwójną zmianę. Na boisku pojawili się Andrzej Trubeha i debiutujący w Jadze Ormianin – Narek Grigorjan. Zeszli zaś Piszczek i Cernych. Zaraz po wejściu na murawę Grigorjan mógł cieszyć się z bramki w debiucie. W zamieszaniu po rzucie rożnym jednak minimalnie chybił celu.

Później mogliśmy odetchnąć, kiedy rezerwowy w szeregach Stali – Dawid Kort uderzył potężnie z rzutu wolnego, na szczęście tylko w spojenie słupka z poprzeczką naszej bramki. Zaraz potem oglądaliśmy kolejną, podwójną zmianę w Jadze. Tym razem zeszli z boiska Mystkowski i Wojciechowski, a pojawili się na nim Kacper Tabiś i Michał Nalepa.

Po chwili ponownie naszego bramkarza starał się zaskoczyć Kort. Alomerović był czujny i złapał piłkę po uderzeniu z dystansu.

Niestety, nie utrzymaliśmy prowadzenia do końcowego gwizdka. Po długim zagraniu w nasze pole karne piłkę głową zgrał Steczyk, a zaraz potem dopadł do niej wypożyczony z Jagiellonii piłkarz – Konrad Wrzesiński, który plasowanym i precyzyjnym strzałem nie dał szans Alomeroviciowi.

Arbiter doliczył do drugiej połowy rywalizacji cztery minuty. W dodatkowym czasie gry żadnej ze stron nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki. Spotkanie w Mielcu ostatecznie zakończyło się remisem 1:1.

W następnej serii gier podopieczni Piotra Nowaka zmierzą się na stadionie przy Słonecznej z Wisłą Płock. Początek tej rywalizacji w niedzielę, 13 marca, o godz. 12:30. Zapraszamy.