AktualnościIII liga: Na początek derby województwa

III liga: Na początek derby województwa

Już w najbliższą niedzielę (13.03) rezerwy Jagiellonii Białystok rozegrają pierwszy, ligowy mecz w 2022 roku. Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe w spotkaniu 21. kolejki III ligi, gr. I z Wissą Szczuczyn.

Nasz drugi zespół kończy zimowy okres przygotowawczy, o którym mieliśmy okazję porozmawiać z trenerem rezerw – Adrianem Siemieńcem podczas środowego Studio Słoneczna.

– Okres przygotowawczy to zupełnie co innego niż liga. Spotkania o stawkę wywołują większe podekscytowanie o zawodników. W Szczuczynie spodziewamy się trudniejszej przeprawy niż choćby w zimowych sparingach, ale nie możemy się doczekać – mówił trener jagiellońskich rezerw. – Okresy przygotowawcze na tym poziomie rozgrywkowym są długie, w związku z czym także meczów kontrolnych jest sporo. Nie czujemy stresu przed wznowieniem ligowej rywalizacji. Jestem pewien, że chłopcy są dobrze przygotowani. Nie zabraknie nam motywacji – dodał.

Obecnie Jagiellonia II Białystok zajmuje 13. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 21 punktów i bilansem sześciu wygranych, trzech remisów i 10 porażek. Bilans bramkowy białostoczan to 34 strzelone i 34 stracone gole. Najskuteczniejszym piłkarzem Jagi w trzecioligowych rozgrywkach jest Hubert Karpiński, autor 11 trafień, który do przewodzących wyścigowi o tytuł najlepszego strzelca zmagań Kamila Sabiłło z Unii Skierniewice oraz Michała Strzałkowskiego z Legii II Warszawa traci zaledwie jedną bramkę.

Kilka słów o naszych niedzielnych rywalach. Wissa to jeden z tegorocznych beniaminków w gr. I III ligi. Drużyna z województwa podlaskiego aktualnie zamyka stawkę z dorobkiem 13 punktów. Najlepszym strzelcem w zespole jest znany białostockiej publiczności Karol Buzun, który trzykrotnie znajdował drogę do bramki rywali. W rundzie jesiennej nasze rezerwy pokonały przy Elewatorskiej ekipę ze Szczuczyna 3:0 po golach Kacpra Głowickiego, Ognjena Mudrinskiego i Martina Kostala.

– Jesteśmy faworytem tego meczu i nie boję się takich stwierdzeń. W mojej opinii Jagiellonia to taka marka, że także w wielu innych spotkaniach powinniśmy stawiać siebie w takiej roli. Przynajmniej w taki sposób staram się dotrzeć do moich zawodników. Musimy być świadomi swojej wartości. Chcemy wygrywać z każdym rywalem i zaistnieć w tej lidze – dodał Adrian Siemieniec.

Więcej informacji na temat zimowego okresu przygotowawczego i celach jagiellońskich rezerw na rundę wiosenną III ligi, gr. I możecie dowiedzieć się oglądając ostatni odcinek Studio Słoneczna, w którym gościliśmy trenera Jagiellonii II. Poniżej link do odtworzenia materiału.

Początek spotkania Wissa Szczuczyn – Jagiellonia II Białystok jest przewidziany na niedzielę, 13 marca, godz. 14:00

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00