Aktualności#JagaPomaga dla Ukrainy

#JagaPomaga dla Ukrainy

Społeczność Jagiellonii Białystok już nie raz udowodniła, że potrafi działać w słusznym celu. Nie inaczej jest w przypadku niesienia pomocy obywatelom Ukrainy w czasie ataku zbrojnego Rosji. Taras Romanczuk, kapitan Jagiellonii, we współpracy z Klubem, organizuje zbiórkę produktów pierwszej potrzeby, które będą dostarczane do Kowla, rodzinnego miasta pomocnika Żółto-Czerwonych.

– Drodzy Kibice. Wszyscy widzimy, co obecnie dzieje się na Ukrainie. Nie są to dobre wiadomości. W imieniu swoim i Jagiellonii Białystok informuję, że wspólnie z całym Klubem organizujemy zbiórkę artykułów, które posłużą wsparciu obywateli Ukrainy. Jeżeli są osoby, które chciałyby do nas dołączyć, dysponują takimi produktami np. rzeczami po swoich dzieciach, środkami higieny, bateriami, powerbankami, odzieżą, zachęcamy do wsparcia. Preferowane są rzeczy z długim terminem ważności – poinformował Taras.

– Wszystkich zainteresowanych prosimy o przynoszenie tych rzeczy do siedziby Klubu, zlokalizowanej przy ulicy Jurowieckiej. Zebrane produkty zawieziemy na granicę. Następnie zostaną dostarczone do mojego rodzinnego miasta, Kowla, gdzie funkcjonują różne organizacje wsparcia mieszkańców Ukrainy. W nich działają również moi rodzice. Na miejscu rzeczy zostaną posortowane, a następnie wysłane na front, w tym do Kijowa i Charkowa. Pozostałe rzeczy przekażemy osobom, które przyjechały tutaj. Zapraszam i zachęcam do pomocy – zaapelował nasz kapitan.

Lista produktów pierwszej potrzeby wskazanych przez Tarasa Romanczuka:

– śpiwory
– karimaty
– ubrania dziecięce
– skarpety
– środki higieny osobistej
– bielizna
– baterie
– powerbanki
– leki

Wszystkie rzeczy prosimy dostarczać do siedziby Jagiellonii Białystok przy ulicy Jurowieckiej 21.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00