Aktualności25. kolejka PKO BP Ekstraklasy – zapowiedź

25. kolejka PKO BP Ekstraklasy – zapowiedź

Przed nami kolejna seria gier w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W 25. kolejce dojdzie do kilku ciekawych spotkań.

Ekstraklasowe zmagania w ramach 25. kolejki rozpoczniemy w piątek, 11 marca, w Niecieczy, gdzie Bruk-Bet Termalica podejmowała będzie Zagłębie Lubin. Będzie to spotkanie dwóch ekip pozostających w dolnych rejonach tabeli, z których niżej plasują się aktualnie „Słoniki”. Niecieczanie pozostają na ostatnim miejscu w tabeli (22 punkty), ale ich strata do bezpiecznej pozycji wynosi raptem dwa „oczka”. Do konfrontacji z lubinianami podopieczni trenera Radoslava Latala przystąpią wzmocnieni nowym zawodnikiem, byłym reprezentantem Węgier Rolandem Vargą. Jeżeli chodzi o „Miedziowych”, to wydaje się, że słabszy okres mają już za sobą. Podopieczni trenera Piotra Stokowca nie przegrali trzech ostatnich ligowych starć (dwa remisy i zwycięstwo), a obecnie zajmują 14. miejsce (25 punktów). Muszą się mieć jednak na baczności, ponieważ ich przewaga nad strefą spadkową to tylko dwa „oczka”. Początek meczu Bruk-Bet Termalica – Zagłębie w piątek, 11 marca, o godz. 18:00.

Drugim z piątkowych spotkań w ramach 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy będzie starcie w Łęcznej, gdzie Górnik będzie podejmował Legię Warszawa. Będzie to spotkanie dwóch ekip zamieszanych w walkę o utrzymanie. Z tych dwóch ekip w gorszej sytuacji są obecnie gospodarze piątkowej konfrontacji. Łęcznianie plasują się na 16. miejscu (24 punkty), ale ich strata do bezpiecznej pozycji jest niewielka, bowiem będąca przed nimi Warta Poznań ma na koncie tyle samo „oczek” co Zielono-Czarni. Warszawianie wprawdzie wydostali się ze strefy spadkowej, ale wciąż nie mogą być pewni swojego ligowego bytu. Podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia, którzy wciąż mają do rozegrania jeden zaległy mecz, zajmują 13. miejsce z 25 punktami na koncie. Początek meczu Górnik – Legia w piątek, 11 marca, o godz. 20:30.

Sobotnią odsłonę zmagań 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy rozpoczną zawodnicy Warty Poznań i Górnika Zabrze, którzy będą grać w Grodzisku Wielkopolskim. Wyżej w tabeli z tych dwóch zespołów znajdują się obecnie zawodnicy Górnika, którzy zajmują 6. miejsce w tabeli (36 punktów). Zabrzanie, którzy wzmocnili się niedawno hiszpańskim skrzydłowym Danim Pacheco, nie przegrali od trzech spotkań, a przed tygodniem pokonali Cracovię 3:0. Poznaniacy natomiast plasują się na ostatniej bezpiecznej pozycji w tabeli, 15. miejscu, na koncie mając 24 punkty, czyli tyle samo co pozostający w strefie spadkowej Górnik Łęczna. Podopieczni trenera Dawida Szulczka w poprzedniej kolejce przegrali w Niecieczy 0:1, ale ostatnie tygodnie mogą zaliczyć do udanych. Dobrze punktowali i wydostali się ze strefy spadkowej. Teraz będą chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę. Początek meczu Warta – Górnik w sobotę, 12 marca, o godz. 15:00.

Późnym popołudniem będą grać w Gliwicach, gdzie Piast podejmował będzie Lechię Gdańsk. Oba zespoły dzieli w tabeli dziewięć punktów i dystans pięciu pozycji. Wyżej w tabeli plasują się gdańszczanie, którzy zajmują 4. miejsce (40 punktów). Gliwiczanie natomiast zajmują 9. pozycję (31 punktów). Przed tygodniem zarówno Lechiści jak i Piastunki zremisowali swoje starcia. Początek meczu Piast – Lechia w sobotę, 12 marca, o godz. 17:30.

Na zakończenie sobotniej odsłony zmagań w 25. kolejce PKO BP Ekstraklasy przeniesiemy się do Krakowa, gdzie na stadionie przy ul. Kałuży miejscowa Cracovia (10. miejsce) podejmować będzie lidera, Pogoń Szczecin. Gospodarze będą chcieli zmazać plamę z poprzedniej kolejki, w której wysoko przegrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (0:3). Goście natomiast będą musieli punktować, jeśli chcą utrzymać fotel lidera, ponieważ ich przewaga grupą pościgową (Raków Częstochowa, Lech Poznań) wynosi raptem jeden punkt. Początek meczu Cracovia – Pogoń w sobotę, 12 marca, o godz. 20:00.

Pierwszym niedzielnym starciem będzie spotkanie rozgrywane na Stadionie Miejskim w Białymstoku, gdzie Jagiellonia podejmować będzie Wisłę Płock. Na temat tego starcia powstało wiele osobnych materiałów dostępnych na naszej stronie, do lektury których serdecznie zachęcamy. Z sylwetką kolejnego rywala można zapoznać się TUTAJ. Początek meczu Jagiellonia – Wisła w niedzielę, 13 marca, o godz. 12:30.

W niedzielne popołudnie oczy sympatyków PKO BP Ekstraklasy będą skupione na Wrocławiu, gdzie miejscowy Śląsk podejmować będzie Radomiaka Radom. Gospodarze przystąpią do tego starcia z nowym szkoleniowcem. Niedawno doszło do roszady na stanowisku opiekuna pierwszego zespołu „Wojskowych”, w ramach której trenera Jacka Magierę zastąpił trener Piotr Tworek. Przed były szkoleniowcem Warty Poznań trudne zadanie, ponieważ wrocławianie dołują od jakiegoś czasu, obecnie zajmując 12. miejsce w tabeli (26 punktów, dwa „oczka” przewagi nad strefą spadkową). Po raz ostatni zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska wygrali pod koniec listopada (2:1 ze Stalą Mielec). Jeżeli chodzi o Radomiaka, to podopieczni trenera Dariusza Banasika złapali w ostatnich tygodniach wyraźną zadyszkę. Przegrali trzy z pięciu ostatnich meczów ligowych, ale mimo to wciąż pozostają w czubie tabeli (5. miejsce, 39 punktów). Początek meczu Śląsk – Radomiak w niedzielę, 13 marca, o godz. 15:00.

Ostatnim z niedzielnych meczów będzie starcie Wisły Kraków z Lechem Poznań. „Kolejorz” przyjeżdża do stolicy Małopolski z silną chęcią odzyskania utraconego przed tygodniem fotelu lidera wyścigu o mistrzostwo Polski. Podopieczni trenera Macieja Skorży mają ku temu wszystkie narzędzia, bowiem strata do przewodzącej stawce Pogoni to raptem jeden punkt. Dodatkowo Wisła to w ostatnim czasie zespół słabo punktujący. „Biała Gwiazda” zajmuje obecnie miejsce w strefie spadkowej (17. pozycja), na koncie mając 23 punkty, ale tylko jedno „oczko” straty do bezpiecznej lokaty. Krakowianie po raz ostatni wygrali 17 grudnia, pokonują Bruk-Bet Termalicę 3:0. W tym roku wciąż czekają na ligowy triumf. Początek meczu Wisła – Lech w niedzielę, 13 marca, o godz. 17:30.

Na zakończenie kolejki dojdzie do meczu Raków Częstochowa – Stal Mielec. Raków to ekipa pozostająca w walce o mistrzostwo Polski. Podopieczni trenera Marka Papszuna zajmują obecnie 2. miejsce w tabeli (48 punktów), a ich strata do lidera ze Szczecina to tylko jeden punkt. Przed tygodniem pokazali się z dobrej strony, wywożąc komplet punktów z bardzo trudnego terenu, jakim bez wątpienia jest stadion Lecha w Poznaniu. Jeżeli zaś chodzi o Stal, to podopieczni trenera Adama Majewskiego pozostają w połowie tabeli. Obecnie zajmują 8. miejsce (32 punkty), przed tygodniem podzielili się punktami z Jagiellonią Białystok (1:1). Początek meczu Raków – Stal w poniedziałek, 14 marca, o godz. 18:00.

25. kolejka PKO BP Ekstraklasy

Piątek, 11 marca:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Zagłębie Lubin, godz. 18:00;

Górnik Łęczna – Legia Warszawa, godz. 20:30.

Sobota, 12 marca:

Warta Poznań – Górnik Zabrze, godz. 15:00;

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk, godz. 17:30;

Cracovia – Pogoń Szczecin, godz. 20:00.

Niedziela, 13 marca:

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock, godz. 12:30;

Śląsk Wrocław – Radomiak Radom, godz. 15:00;

Wisła Kraków – Lech Poznań, godz. 17:30.

Poniedziałek, 14 marca:

Raków Częstochowa – Stal Mielec, godz. 18:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00