AktualnościCLJ U-18: Trudny wyjazd do Warszawy

CLJ U-18: Trudny wyjazd do Warszawy

W najbliższą sobotę, 12 marca, juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają swój kolejny mecz w sezonie 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów U-18. Rywalem Żółto-Czerwonych, podczas wyjazdowego starcia, będzie MKS Polonia Warszawa.

Przed tygodniem Jagiellończycy zainaugurowali rundę wiosenną CLJ domowym spotkaniem. Młodzi białostoczanie w poprzednią sobotę (05.03) podejmowali przy Elewatorskiej zespół Gwarka Zabrze. Żółto-Czerwoni zaprezentowali się z dobrej strony i ograli rywali pewnie i wysoko, 5:1. Próbkę swoich umiejętności w tamtym starciu pokazali Lutostański i Dąbrowski – każdy z nich zdobył po dwie bramki. Mimo niezłej gry i korzystnego rezultatu nie było jednak popadania w przesadny optymizm. – Bardzo zależało nam na tym, żeby rundę wiosenną rozpocząć od zwycięstwa, co się nam udało. Od pierwszych minut ruszyliśmy mocno, narzuciliśmy swój styl gry, graliśmy bardzo agresywnie. Szkoda, że skuteczność, zwłaszcza w pierwszej połowie, trochę szwankowała. Przy stanie 1:0 mieliśmy trzy świetne sytuacje bramkowe, ale całe szczęście później podwyższyliśmy ten wynik i kontrolowaliśmy to spotkanie – tak tamten mecz komentował dla JagaTV opiekun Jagiellonii, trener Krzysztof Zalewski. Relacja ze spotkania do przeczytania TUTAJ.

Aktualnie Żółto-Czerwoni zajmują 9. miejsce w tabeli CLJ z dorobkiem 27 punktów i bilansem ośmiu zwycięstw, trzech remisów i siedmiu porażek. Warto zaznaczyć, że różnice punktowe w tabeli pomiędzy zespołami ze środka tabeli i czołówką stawki są niewielkie. Dość powiedzieć, że dziewiąta siła ligi, czyli właśnie Jagiellonia, traci do lidera, Cracovii, tylko pięć punktów. Bilans bramkowy Jagiellończyków to 46 strzelonych goli do 36 straconych bramek. Najlepszym strzelcem białostoczan jest Kuba Lutostański, który strzelił dotychczas 17 goli. „Lutek” jest również liderem ogólnej klasyfikacji strzelców.

Nie ulega wątpliwości, że juniorów starszych Jagiellonii Białystok czeka w najbliższą sobotę trudniejszy bój niż przed tygodniem. Najbliższy rywal białostoczan, czyli MKS Polonia Warszawa, to aktualnie piąta siła ligi, która na swoim koncie zgromadziła jak dotąd 31 punktów (bilans 10 zwycięstw, remis i siedem porażek). Strata warszawian do lidera to aktualnie raptem jeden punkt, wobec czego wciąż pozostają w walce o końcowy triumf w rozgrywkach. Najskuteczniejszym strzelcem „Czarnych Koszul” jest obecnie Kacper Śmiglewski, który zdobył dotąd dziewięć bramek. Przed tygodniem Polonia ograła na wyjeździe, na inaugurację ligi, lokalnego rywala, Legię, aż 4:0.

Początek meczu MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok w sobotę, 12 marca, o godz. 12:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00