AktualnościIII liga: Udany start rundy wiosennej

III liga: Udany start rundy wiosennej

Jagiellonia II Białystok pokonała na wyjeździe Wissę Szczuczyn 4:0 w ramach 21. kolejki III ligi, gr. I. Bramki dla Żółto-Czerwonych zdobyli Bartosz Wiktoruk, Michał Samborski, Błażej Augustyn i Michał Mościcki.

Dla rezerw Jagi było to spotkanie inaugurujące wiosenne zmagania w trzeciej lidze. O komentarz do niedzielnej rywalizacji z Wissą poprosiliśmy trenera Żółto-Czerwonych, Adriana Siemieńca.

– Mieliśmy mecz pod kontrolą od pierwszej do ostatniej minuty. Cieszę się, że zawodnicy nie zlekceważyli przeciwnika i sumiennie podeszli do swoich obowiązków. Tempo na początku rywalizacji nie było wysokie, ale wynikało to po części z tego, że oba zespoły chciały trochę zapoznać się z warunkami meczowymi i tym, co zaoferuje rywal. Był to też pierwszy mecz po długiej przerwie, więc jest to zrozumiałe. Po bramce zdobytej z rzutu karnego przez Bartka Wiktoruka graliśmy już to, co sobie założyliśmy. Kontrolowaliśmy do końca przebieg tego spotkania. Zależało nam na tym, żeby rundę rewanżową rozpocząć od zwycięstwa i cel zrealizowaliśmy. Chcemy kroczyć tą drogą także w dalszej fazie sezonu – mówił.

– Nie chcę wystawiać laurek indywidualnych. Cały zespół zapracował dziś na zwycięstwo i każdy wywiązał się ze swojego zadania należycie. Jako drużyna zaprezentowaliśmy się z dobrej strony i w pełni zasłużenie wygraliśmy. Za nami udany start i chcemy to kontynuować – podsumował szkoleniowiec.

W następnej serii gier Jagiellonia II Białystok podejmie przy Elewatorskiej drużynę Unii Skierniewice. Początek meczu w niedzielę, 20 marca, o godz. 15:00. Transmisja w JagaTV.

21. kolejka III ligi, gr. I

Wissa Szczuczyn – Jagiellonia II Białystok 0:4 (0:2)
Bramki: Wiktoruk z karnego 23′, Samborski 29′, Augustyn 56′, Mościcki 85′

Jagiellonia II: Abramowicz – Pankiewicz, Majsterek, Augustyn, Skowronek (70′ Dyszy), Huczko (62′ Głowicki), Wasilewski (82′ Protaziuk), Wiktoruk (82′ Cichocki), Bernatowicz, Surzyn (70′ Mościcki), Samborski

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00