AktualnościOlszewski: Brakowało decyzyjności

Olszewski: Brakowało decyzyjności

– Wisła miała dzisiaj sporo sytuacji, szczególnie w drugiej połowie, kiedy musieliśmy się otworzyć. Wynik spotkania był dla nas niekorzystny praktycznie od samego początku – powiedział po przegranym 0:1 niedzielnym (13.03), domowym meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Wisłą Płock.

– Musieliśmy się otworzyć i podjąć ryzyko, żeby spróbować odrobić stratę, zdobyć bramkę. W tym meczu interesowały nas tylko trzy punkty. Wyszliśmy pewni siebie, a przynajmniej tak to wyglądało przed meczem, że idziemy po swoje i chcemy dzisiaj wygrać i dzięki temu polepszyć swoją sytuację w tabeli. Niestety, znowu się nie udało, nie potoczyło się tak, jak byśmy chcieli. Szkoda tej sytuacji z początku meczu, kiedy straciliśmy gola. Wyszliśmy dobrze, na początku nie pozwoliliśmy Wiśle na wiele, zamknęliśmy ich w polu karnym, ale poszła kontra i straciliśmy bramkę. To była tak naprawdę pierwsza ich okazja w meczu – mówił zawodnik Żółto-Czerwonych.

– To nie są fajne, budujące sytuacje, ale z drugiej strony mieliśmy całe spotkanie, żeby odrobić wynik. Było blisko, dochodziliśmy do sytuacji, ale zabrakło ostatniego podania. Kiedy brakuje kluczowego podania, nadziewamy się na kontrataki, z których później Wisła miała swoje sytuacje – stwierdził „Olszi”.

– Były fajne akcje, w których dobrze nam szło do 20. metra, ale później brakowało odpowiedniej decyzji, podjęcia ryzyka. To jest coś nad czym musimy popracować. Co do Nareka to fakt, że na treningach dobrze wygląda, widać, że ma potencjał. To jest młody zawodnik. Nie będę go oceniał po jednym czy dwóch meczach. Widać, że może być dla nas naprawdę duży wzmocnieniem. Dajmy mu czas, żeby odpowiednio wszedł w zespół. Z tego co wiem, to jest jego pierwszy zagraniczny klub, więc tym bardziej potrzebuje czasu na aklimatyzację. Na treningach widać jego potencjał, luz, a zrozumienie przyjdzie z czasem – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00