AktualnościCLJ U-18: Do Białegostoku przyjeżdża lider

CLJ U-18: Do Białegostoku przyjeżdża lider

Przed juniorami starszymi Jagiellonii Białystok kolejny ligowy mecz w sezonie 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-Czerwoni podejmą przy Elewatorskiej, w najbliższą niedzielę (20.03), obecnego lidera tabeli, Zagłębie Lubin.

Aktualnie białostoczanie zajmują 9. miejsce w tabeli CLJ z dorobkiem 27 punktów i bilansem ośmiu zwycięstw, trzech remisów i ośmiu porażek (gole 46:37). Przewaga podopiecznych trenera Krzysztofa Zalewskiego na czterozespołową strefą spadkową wynosi na ten moment dziewięć „oczek”. W poprzedniej kolejce młodzi Jagiellończycy grali na wyjeździe z MKS Polonią Warszawa, z którą przegrali 0:1 po golu w końcówce spotkania (Urbański 86′). Był to ich drugi mecz po wznowieniu rozgrywek po zimowej przerwie. W inaugurującej wiosenną odsłonę zmagań spotkaniu zawodnicy „Dumy Podlasia” rozbili przy Elewatorskiej ostatni w tabeli Gwarek Zabrze 5:1 (Dąbrowski 9′, 40′; Lutostański 32′, 54′ z karnego; Protaziuk 78′ z karnego – Mansfeld 63′). Aktualnie najskuteczniejszym strzelcem Jagi jest Kuba Lutostański, który w trwającej kampanii zanotował już 17 trafień, dzięki czemu przewodzi klasyfikacji strzelców nie tylko w naszej drużynie, ale i w całej lidze.

O przedmeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii, Krzysztofa Zalewskiego. – Gramy u siebie. Chcielibyśmy zagrać jak najlepiej, bardzo atrakcyjnie, dobrze się zaprezentować, zwłaszcza, że przyjdzie nam rywalizować z aktualnym liderem. Zespół, mimo porażki w ostatnim meczu, jest w dobrej formie. Mam nadzieję, że ten mecz będzie stał na dobrym, wysokim poziomie, również z uwagi na klasę rywala. Liczę na to, że chłopaki pokażą złość sportową ze względu na to, w jakich okolicznościach straciliśmy punkty w ostatniej kolejce. Uważam, że bardzo będą chcieli się zrehabilitować, zrewanżować za pechową porażkę – powiedział trener Zalewski.

Jak wygląda sytuacja kadrowa Jagiellończyków przed meczem z „Miedziowymi”? – Ze względu na nadmiar kartek w spotkaniu z Zagłębiem nie będzie mógł wystąpić Szymon Żabiuk. Szymek to jedna z wiodących postaci w naszej grze ofensywnej, niemniej uważam, że mamy zawodników mogących go zastąpić. Natomiast po nieobecności w ostatnim meczu wróci do nas Adrian Podczarski. Myślę, że o personalia nie musimy się martwić – zakończył opiekun juniorów starszych Jagi.

Jeżeli chodzi o naszych najbliższych rywali, czyli zespół Zagłębia Lubin, mówimy o aktualnym liderze wyścigu o końcowy triumf w rozgrywkach CLJ. Zespół z Dolnego Śląska przewodzi obecnie tabeli z 35 punktami na koncie i jednym „oczkiem” przewagi nad drugą w stawce MKS Polonią Warszawa. Lubinianie uzbierali w trwającym sezonie bilans 10 zwycięstw, pięciu remisów i czterech porażek. W tym roku najpierw podzielili się punktami z Lechem Poznań, bezbramkowo remisując z „Kolejorzem” na wyjeździe, a później, w rozgrywanym w zeszłej kolejce spotkaniu, pokonali na własnym obiekcie Legię Warszawa 2:0 (Terlecki 57′; Paraszczak 81′). Są drużyną, która strzela niewiele (27 bramek zdobytych w tym sezonie, dla porównania najlepsze pod tym względem ekipy, czyli Lech i Polonia, strzeliły po 47 goli), ale równie niewiele bramek traci. Bramkarz „Miedziowych” jedynie 23 razy musiał kapitulować po strzałach rywali, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Najlepszym strzelcem Zagłębia jest Wojciech Szafranek, autor siedmiu ligowych trafień.

Początek meczu Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin, rozgrywanego w ramach 20. kolejki CLJ, w najbliższą niedzielę, 20 marca, o godz. 12:00. Mecz zostanie rozegrany na boisku znajdującym się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Przypominamy, że obecnie możliwy jest udział kibiców w meczach rozgrywanych na tym obiekcie. Kibice mogą zapełnić 100 procent pojemności trybun. Wydarzenie nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Jednocześnie kibice są zobligowani do przestrzegania aktualnych na moment rozgrywania meczu przepisów sanitarno-epidemiologicznych oraz dostosowywania się do polecenie stewardów i spikera. Dodatkowo informujemy, że z meczu Jagiellonia – Zagłębie zostanie przeprowadzona transmisja live wideo, która będzie do obejrzenia na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Zapraszamy do oglądania!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00