AktualnościIII liga: Domowe boje z Unią Skierniewice

III liga: Domowe boje z Unią Skierniewice

Przed rezerwami Jagiellonii Białystok drugi w tym roku mecz gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni w najbliższą niedzielę (20.03) podejmą przy Elewatorskiej Unię Skierniewice.

Aktualnie nasz drugi zespół zajmuje 12. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 24 punktów i bilansem siedmiu zwycięstw, trzech remisów oraz 10 porażek (gole 38:34). Przewaga podopiecznych trenera Adriana Siemieńca na czterozespołową strefą spadkową wynosi na ten moment cztery „oczka”. W poprzedniej kolejce Jagiellończycy grali na wyjeździe w meczu derbowym z ostatnią w tabeli Wissą Szczuczyn, którą pokonali pewnie i wysoko, 4:0 (Wiktoruk 23′ z karnego; Samborski 29′; Augustyn 56′; Mościcki 85′). Był to pierwszy mecz ligowy Jagiellonii II po wznowieniu rozgrywek po zimowej przerwie. W poprzednim starciu o punkty, czyli spotkaniu kończącym 2021 rok, zawodnicy z Białegostoku przegrali, po bardzo emocjonującym widowisku, z Legionovią Legionowo 3:4 (Zyśk 13′; Karpiński 26′ z karnego; Waszkiewicz 66′ sam. – Papazjan 14′; Sonnenberg 48′; Koziara 62′ z karnego, 90′). Aktualnie najskuteczniejszym strzelcem Jagi na trzecioligowych boiskach jest Hubert Karpiński, który w trwającej kampanii zanotował już 11 trafień. „Karpik” zajmuje obecnie, wspólnie z Arturem Amrozińskim z Lechii Tomaszów Mazowiecki, drugie miejsce w ligowej klasyfikacji strzelców.

O przedmeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II, Adriana Siemieńca. – Przepracowaliśmy cały tydzień bez zakłóceń, zgodnie z planem zrealizowaliśmy nasze założenia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to dopiero początek rundy. Pierwszy mecz na wiosnę wygraliśmy, zasłużenie, ale wiemy, że to dopiero pierwszy krok, a przed nami jeszcze 16 kolejnych takich kroków. Musimy i chcemy zrobić wszystko, żeby punktować w każdym meczu i zacząć regularnie wygrywać domowe mecze. Właśnie z tego powodu pierwsze podczas rundy wiosennej spotkanie u siebie jest dla nas bardzo ważne. Chcemy stworzyć tutaj teren, na który przeciwnik będzie przyjeżdżał z respektem i szacunkiem do naszej gry – powiedział trener Siemieniec.

Jak wygląda sytuacja kadrowa Jagiellończyków przed meczem z Unią? – Kontuzjowany jest Kuba Płoszkiewicz, który tego urazu nabawił się podczas jednego z treningów przed meczem z Wissą Szczuczyn. Poza nim wszyscy zawodnicy z naszej ścisłej kadry są do dyspozycji. Oczywiście są jeszcze przejścia pomiędzy pierwszą drużyną i CLJ U-18. Na ten moment nasza kadra meczowa krystalizuje się – zakończył opiekun rezerw Jagi.

Jeżeli chodzi o naszych najbliższych rywali, czyli zespół Unii Skierniewice, mówimy o jednej z czołowych w tym sezonie ekip, rywalizujących w naszej grupie na trzecioligowych boiskach. Zespół z województwa łódzkiego zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli z 35 punktami na koncie, co daje dziewięć „oczek” straty do lidera, czyli Legionovii Legionowo. Przypomnijmy, że do II ligi awansuje jedynie zwycięzca trzecioligowych zmagań. Skierniewiczanie mogą się w trwającej kampanii pochwalić bilansem 11 zwycięstw, dwóch remisów i siedmiu porażek (bilans bramkowy 34:25). Przed tygodniem, w kolejce inaugurującej wiosenną odsłonę zmagań gr. I III ligi, Unia podejmowała na swoim obiekcie Błoniankę Błonie, z którą przegrała 1:2 (Stępień 81′ – Michalski 39′; Skowron 86′).

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Unia Skierniewice, rozgrywanego w ramach 22. kolejki gr. I III ligi, w najbliższą niedzielę, 20 marca, o godz. 15:00. Mecz zostanie rozegrany na boisku znajdującym się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Przypominamy, że obecnie możliwy jest udział kibiców w meczach rozgrywanych na tym obiekcie. Kibice mogą zapełnić 100 procent pojemności trybun. Wydarzenie nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Jednocześnie kibice są zobligowani do przestrzegania aktualnych na moment rozgrywania meczu przepisów sanitarno-epidemiologicznych oraz dostosowywania się do polecenie stewardów i spikera. Dodatkowo informujemy, że z meczu Jagiellonia II – Unia zostanie przeprowadzona transmisja live wideo, która będzie do obejrzenia na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Zapraszamy do oglądania!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00