AktualnościGual: Nie mogę doczekać się pierwszego meczu

Gual: Nie mogę doczekać się pierwszego meczu

– Jestem przekonany, że mogę pomóc drużynie w grze ofensywnej i zespół znowu zacznie wygrywać. Nie mogę doczekać się, aby rozegrać pierwsze spotkanie przed tutejszymi kibicami – powiedział nowy zawodnik Jagiellonii Białystok, Marc Gual.

Hiszpan w tym tygodniu znalazł się w Białegostoku i dołączył do zespołu. – Przyjechałem tutaj, aby wystąpić w ostatnich meczach sezonu. Jestem przekonany, że mogę pomóc drużynie w grze ofensywnej i zespół znowu zacznie wygrywać. Widziałem już stadion, który zrobił na mnie duże wrażenie. Nie mogę doczekać się, aby rozegrać pierwsze spotkanie przed tutejszymi kibicami i znaleźć się w drużynie z nowymi kolegami – podkreśla wychowanek Espanyolu Barcelona.

Marc kontaktował się już z Jesusem Imazem. – Rozmawialiśmy, to bardzo sympatyczna osoba, która opowiadała mi o mieście, klubie. Cieszę się, że pomoże mi w szybkim zaaklimatyzowaniu się. Przekonywał mnie o rodzinnej atmosferze panującej w zespole oraz w klubie. Mam także zapewnienie, że w razie jakichkolwiek problemów zawsze będę mógł liczyć na niego oraz pozostałych kolegów. No i nie mogę doczekać się jego powrotu na boisko, kiedy wspólnie zagramy dla Jagiellonii.

Jak zawodnik charakteryzuje sam siebie? – Mogę grać w ofensywie na wielu pozycjach, zarówno jako napastnik, jak i ofensywny pomocnik. Chcę stwarzać zagrożenie pod bramką rywala i atakować wysoko. Nie najlepiej czuję się w grze defensywnej, chociaż nie ukrywam, że lubię pressować i grać wysoko na połowie rywala – mówi Hiszpan.

Ostatnie wyniki sprawiły, że Jagiellonia musi oglądać się za plecy na drużyny znajdujące się w strefie spadkowej. – Presja to część futbolu. Mam kilku kolegów, którzy grają w Ekstraklasie i wszyscy zgodnie przekonują, że to dobra liga, w której jest sporo niezłych drużyn, a poziom pozostaje bardzo wyrównany. Są fajne, nowoczesne stadiony, liga jest dobrze opakowana. Wiem jaka jest sytuacja Jagiellonii w tabeli, ale wierzę, że po wygraniu trzech, czterech meczów zapewnimy sobie spokojne utrzymanie na kolejny sezon – zakończył Marc Gual.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00