AktualnościU-18: Remis Polaków, 90 minut Matysika

U-18: Remis Polaków, 90 minut Matysika

Reprezentacja Polski U-18 zremisowała w Baden z rówieśnikami ze Szwajcarii 2:2. W spotkaniu wystąpił zawodnik Jagiellonii – Miłosz Matysik, który spędził na boisku 90 minut.

Miłosz znalazł się w wyjściowej „11” i przebywał na placu gry do końcowego gwizdka. W spotkaniu nie wystąpili dwaj inni Jagiellończycy – Sławomir Abramowicz oraz Jakub Lutostański. W bramce cały mecz rozegrał wychowanek Akademii Piłkarskiej, a obecnie golkiper włoskiej Parmy – Bartłomiej Maliszewski.

Polacy do przerwy przegrywali 0:2, jednak w drugiej połowie spotkania remis „Biało-Czerwonym” uratował Tomasz Pieńko.

Szwajcaria U-18 – Polska U-18 2:2 (2:0)

gole: Malko Sartoretti 17′, Dion Kacuri 23′ – Tomasz Pieńko 76′, 82′

Polska: 1. Bartłomiej Maliszewski – 6. Łukasz Gerstenstein (46′ 23. Dawid Bugaj), 5. Filip Koperski, 4. Miłosz Matysik, 3. Igor Drapiński, 2. Miłosz Brzozowski – 10. Kacper Urbański (61′ 16. Antoni Kozubal), 7. Krystian Borecki (46′ 20. Tomasz Pieńko), 8. Maxi Oyedele (61′ 17. Iwo Kaczmarski) – 11. Jan Żuberek (61′ 24. Piotr Starzyński), 9. Wiktor Kamiński (46′ 19. Norbert Pacławski)