AktualnościNowak: Mamy nad czym pracować

Nowak: Mamy nad czym pracować

Przestańmy gadać o różnych sferach. Musimy kolejne mecze wybiegać, wygryźć, wyszarpać te punkty. To jest absolutna podstawa. Trwająca przerwa to czas na przeanalizowanie pewnych rzeczy, ale muszą z niej wypływać konstruktywne wnioski – powiedział trener Jagiellonii Piotr Nowak.

W ten weekend Jagiellonia pauzuje, a wszystko przez przerwę spowodowaną meczami reprezentacji Polski. – Pierwszy tydzień to czas na przeanalizowanie pewnych rzeczy, ale muszą z niej wypływać konstruktywne wnioski, abyśmy jasno zobaczyli, co było dobre, a co złe. Oczywiście każdy wie, że ostatnio słabo funkcjonowało kreowanie akcji ofensywnych i strzelanie goli. Na pewno nie to było naszym celem, chociaż chcieliśmy także ograniczyć ofensywne poczynania rywali pod naszą bramką. Do poprawy jest także sfera fizyczna, ponieważ niepokoi mnie, że w ostatnich spotkaniach wybiegaliśmy mniej kilometrów od rywali. To nie wystarcza do wygrywania. Mamy trochę czasu, aby popracować, pojawiło się kilku nowych zawodników – wyjaśnia szkoleniowiec.

Czy ostatnio szwankowała sfera mentalna? – Za dużo jest dywagacji i dyskusji. Przestańmy gadać o różnych sferach. Musimy kolejne mecze wybiegać, wygryźć, wyszarpać te punkty. To jest absolutna podstawa. W tej chwili nie ma czasu na dyskusje – podkreśla Nowak.

Jak prezentują się pozyskani w ostatnich dniach Diego Carioca i Marc Gual? – Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby wystawiać im noty. Wiedząc jaka jest sytuacja na rynku transferowym rozglądaliśmy się za krótkoterminowymi kontraktami, które w naszej ocenie przyniosłyby efekty. Jestem przekonany, że ta dwójka nam pomoże i wzmocni zespół. Nie jest wielką tajemnicą, że mamy problemy wynikające z chorób i kontuzji – analizuje trener Jagiellonii.

W ostatnich dniach z infekcjami zmagali się Paweł Olszewski i Michał Pazdan. – Cieszę się, że Paweł jest już z nami, chociaż COVID to nie są żarty, infekcja potrafi dać poważne powikłania, dlatego zawodnik musi się odbudować fizycznie. Nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Michał też czuje się lepiej i za kilka dni powinien wrócić do treningów. Wtedy ocenimy jego dyspozycję – zakończył Piotr Nowak.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00