AktualnościOlszewski: Musimy dobrze przygotować się do meczu z Zagłębiem

Olszewski: Musimy dobrze przygotować się do meczu z Zagłębiem

Musimy ciężko pracować. Mamy trochę czasu, ale musimy go optymalnie spożytkować. Każdy wie jaka jest sytuacja w tabeli, a mecz z Zagłębiem będzie za „sześć punktów” – powiedział Paweł Olszewski.

Młody defensor nie pojechał do Poznania z powodu infekcji COVID-19. – Na szczęście wszystko już za mną. Czuję się w porządku, powoli dochodzę do siebie, ponieważ przez infekcję trochę straciłem ze swojej dyspozycji fizycznej. Na szczęście jest przerwa na kadrę, można ciężej popracować i odbudować wszystko. Wierzę, że dojdę do siebie i wszystko dobrze się ułoży – podkreśla „Olszi”.

Po przegranej z Lechem Jagiellonia spadła na 14. miejsce i ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. – Trzeba powiedzieć to otwarcie, sytuacja jest dramatyczna, mam na myśli nasze oczekiwania. Przecież rozpoczynaliśmy rundę na 11. pozycji z nadziejami na awans. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Boli to tym bardziej, że podczas obozu ciężko pracowaliśmy, dawaliśmy z siebie maksa i byliśmy przekonani, że to przyniesie efekt. Nie możemy jednak spuszczać głowy, przed nami jeszcze 8 spotkań, z których musimy wycisnąć maksimum. Wierzę, że nie będziemy musieli martwić się o utrzymanie – mówi obrońca Jagi.

Najbliższy weekend to okres przerwy na mecze reprezentacji. – Taka przerwa to dobry czas na ciężką pracę. Wierzę, że wszyscy damy z siebie maksa. Co prawda część chłopaków trenuje z reprezentacjami, ale oni niebawem wrócą. Mamy czas, ale musimy go w pełni wykorzystać i szykować się na Zagłębie, bo w obecnej sytuacji w tabeli to będzie mecz za „sześć punktów” – zaznacza 22-latek.

Od kilku dni z drużyną trenują Marc Gual i Diego Carioca. – Na podstawie kilku treningów trudno wydać pełną ocenę, ale widać po ich zachowaniu podczas zajęć widać, że to zawodnicy z dużym potencjałem. Oczywiście, potrzebują aklimatyzacji, na pewno nie wejdą do drużyny z marszu, ale wierzę, że szybko udowodnią swoją jakość – zakończył Paweł Olszewski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00