AktualnościCLJ U-18: Remis z Wartą Poznań

CLJ U-18: Remis z Wartą Poznań

Z jednym punktem wrócili do Białegostoku juniorzy starsi Jagiellonii, którzy zremisowali w sobotę (26.03) na wyjeździe z Wartą Poznań 2:2 w meczu 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Bramki dla białostoczan zdobyli Samborski (5′) i Skowronek (60′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Żółto-Czerwonych, Krzysztofa Zalewskiego. – Czujemy spory niedosyt po tym spotkaniu. Zaczęliśmy bardzo dobrze to spotkanie, od objęcia prowadzenia już w 5. minucie. Niestety później to rywale przejęli inicjatywę. Mieliśmy problemy z prowadzeniem gry i trzeba przyznać, że w pierwszej połowie przeciwnik był od nas lepszy. Do przerwy straciliśmy dwie bramki po błędach przy wyprowadzeniu piłki na własnej połowie, okolice 30. metra przed naszą bramką. Nasze proste błędy doprowadziły do straty tych dwóch goli. Niemniej w pierwszej połowie mieliśmy jeszcze jedną świetną okazję. Miał ją konkretnie Alex Protaziuk, który strzelał po świetnej akcji indywidualnej, ale bramkarz gospodarzy skutecznie obronił. Po zmianie stron nasza gra była już zupełnie inna, bardzo dobra. Przejęliśmy inicjatywę, cały czas naciskaliśmy na przeciwnika, stworzyliśmy sobie dużo ciekawych akcji zespołowych. Po jednej z takich akcji padł gol wyrównujący. Prawą stroną do gry włączył się prawy obrońca, Podczarski, który dośrodkował, a sytuacje zamknął lewy defensor, Skowronek, piękny strzałem głową w samo okienko. W kolejnych minutach mieliśmy następne sytuacje, w tym dwie stuprocentowe oraz kilka strzałów z dystansu. Szkoda, że nie udało się rozstrzygnąć losów tego spotkania na naszą korzyść – powiedział trener Zalewski.

Po tej serii gier Jagiellonia Białystok pozostaje na 9. miejscu w tabeli CLJ U-18. Podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego zgromadzili na swoim koncie 31 punktów (bilans dziewięciu zwycięstw, czterech remisów i ośmiu porażek). Ich dorobek w 2022 roku to dwie wygrane, remis i porażka. Liderem klasyfikacji pozostaje MKS Polonia Warszawa (40 punktów).

Swój kolejny ligowy mecz juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają w niedzielę, 3 kwietnia, kiedy o godz. 12:00 podejmą na terenie Ośrodka Treningowego przy ul. Elewatorskiej zespół Pogoni Szczecin. Transmisja z tego spotkania będzie przeprowadzona na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Mecz odbędzie się w reżimie sanitarnym. Wytyczne dotyczące uczestnictwa w tym spotkaniu są aktualne do obowiązujących na terenie kraju. Na trybunach dostępne będzie 100 procent miejsc. Wydarzenie nie będzie biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa.

21. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18, 26.03.2022 r.

Warta Poznań – Jagiellonia Białystok 2:2 (2:1).

Skład Jagiellonii: Jasionek – Podczarski (Wojdakowski 65′), Piórkowski (K), Kobus, Skowronek, Bernatowicz, Mościcki, Faberski, Dąbrowski (Lewicki 65′), Protaziuk (Siemieniuk 80′), Samborski.

Bramki dla Jagiellonii: Samborski 5′; Skowronek 60′.