AktualnościIII Liga: Porażka z Polonią Warszawa

III Liga: Porażka z Polonią Warszawa

W minioną sobotę (26.03) Jagiellonia II Białystok mierzyła się na wyjeździe z Polonią Warszawa w meczu 23. kolejki gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni ulegli warszawianom 0:4.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca jagiellońskich rezerw, Adriana Siemieńca. – Niestety, wysoka porażka, której bardzo nam szkoda. Wiedzieliśmy, że Polonia jest zespołem od dłuższego czasu budowanym w kontekście awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Dzisiaj na boisku było widać ich jakość i dojrzałość, wygrali zasłużenie. My chcieliśmy grać odważniej, pressingiem. Staraliśmy się budować akcję pod presją rywala. O ile w pierwszej połowie, oprócz stałych fragmentów gry, Polonia nie stworzyła żadnego zagrożenia, tak po zmianie stron przejęła inicjatywę. W łatwy sposób straciliśmy bramki, a mecz ułożył się lepiej dla gospodarzy. Niemniej nie zwieszamy głów, przed nami jeszcze wiele spotkań w tym sezonie. Dzisiejszy rezultat nie zmienia naszych planów i ambicji, co też powiedziałem zespołowi. Patrzymy w przyszłość, w której czekają nas dwa mecze w najbliższym czasie. W środę gramy w Okręgowym Pucharze Polski, a w sobotę w lidze. Zrobimy wszystko, żeby jak najszybciej powrócić na zwycięską ścieżkę – powiedział trener Siemieniec.

Swój kolejny ligowy mecz druga drużyna białostockiego klubu rozegra w sobotę 2 kwietnia o godz. 12:00. Jaga podejmie wówczas, na terenie Ośrodka Treningowego przy ul. Elewatorskiej, Błoniankę Błonie. Transmisja z tego spotkania będzie przeprowadzona na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Mecz odbędzie się w reżimie sanitarnym. Wytyczne dotyczące uczestnictwa w tym spotkaniu są aktualne do obowiązujących na terenie kraju. Na trybunach dostępne będzie 100 procent miejsc. Wydarzenie nie będzie biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Warto jeszcze wspomnieć, że w najbliższą środę 30 marca podopieczni trenera Siemieńca zagrają z Wissą Szczuczyn w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski.

23. kolejka gr. I III ligi, 26.03.2022 r.

Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 4:0 (1:0).

Skład Jagiellonii: Dziekoński – Dyszy, Augustyn, Majsterek, Tabiś (Pankiewicz 70′), Orpik, Wiktoruk (Wasilewski 70′), Wdowik (Głowicki 82′), Surzyn, Zyśk (Bayer 60′), Twarowski (Stawiarz 82′).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00