AktualnościOPP: O ćwierćfinał z Wissą Szczuczyn

OPP: O ćwierćfinał z Wissą Szczuczyn

Przed rezerwami Jagiellonii Białystok spotkanie 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski z Wissą Szczuczyn. Mecz zostanie rozegrany w środę, 30 marca, o godz. 16:30 na terenie Ośrodka Treningowego przy ul. Elewatorskiej.

Za drugim zespołem Żółto-Czerwonych trzy oficjalne mecze w 2022 roku, wszystkie w gr. I III ligi. Podopieczni trenera Adriana Siemieńca rozpoczęli ligową wiosnę od wyjazdowego starcia z Wissą Szczuczyn. W tamtym spotkaniu jagiellońskie rezerwy wygrały wysoko i pewnie, pokonując drużynę ze Szczuczyna 4:0 (Wiktoruk 23′ z karnego; Samborski 29′; Augustyn 56′; Mościcki 85′). Drugim z wiosennych starć była domowa konfrontacja z Unią Skierniewice, w której padł remis 3:3 po emocjonującym widowisku (Twarowski 3′, 55′; Majsterek 79′ – Niedzielski 19′; Sabiłło 49′; Stępień 74′ z karnego). Trzecim i jak dotąd ostatnim meczem Jagiellończyków w III lidze była sobotnia (26.03) porażka 0:4 z Polonią Warszawa. Tak tamtą przegraną komentował trener Adrian Siemieniec. – Wiedzieliśmy, że Polonia jest zespołem od dłuższego czasu budowanym w kontekście awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Dzisiaj na boisku było widać ich jakość i dojrzałość, wygrali zasłużenie. Chcieliśmy grać odważniej, pressingiem, staraliśmy się budować akcję pod presją rywala. […] W łatwy sposób straciliśmy bramki, a mecz ułożył się lepiej dla gospodarzy

Pomimo porażki w sobotnim meczu opiekun białostoczan mówił o bojowych nastrojach w zespole i chęci jak najszybszej rehabilitacji. – Dzisiejszy rezultat nie zmienia naszych planów i ambicji, co też powiedziałem zespołowi. Patrzymy w przyszłość, w której czekają nas dwa mecze w najbliższym czasie. W środę gramy w Okręgowym Pucharze Polski, a w sobotę w lidze. Zrobimy wszystko, żeby jak najszybciej powrócić na zwycięską ścieżkę.

Jeżeli chodzi o zmagania ligowe to obecnie Jagiellonia II Białystok zajmuje 12. miejsce w tabeli gr. I III ligi, na koncie mając 25 punktów i bilans siedmiu zwycięstw, czterech remisów i 11 porażek (gole 41:41). Jeżeli zaś chodzi o Okręgowy Puchar Polski to do tych rozgrywek drugi zespół „Dumy Podlasia” dołączył na etapie 1/16 finału. W tamtej fazie rozgrywek Jagiellończykom przyszło grać, na wyjeździe, z Orlętami Czyżew, które pokonali 2:0 (Głowicki 40′; Karpiński 63′).

Słowo jeszcze o najbliższych rywalach Żółto-Czerwonych, czyli Wissie Szczuczyn. Zespół z powiatu grajewskiego to, podobnie jak Jagiellonia II, trzecioligowiec. Szczuczynianie są tegorocznym beniaminkiem na tym poziomie rozgrywkowym, który obecnie zamyka tabelę ligową (19. miejsce) z 14 punktami na koncie (bilans dwóch zwycięstw, ośmiu remisów i 12 porażek). Na inauguracje ligowej wiosny Wissa przegrała z Jagiellonią II 0:4, następnie uległa 1:4 walczącemu o awans Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki, a w poprzedniej kolejce zremisowała z Ursusem Warszawa 1:1. W OPP, do których to zmagań zawodnicy Wissy dołączyli, podobnie jak Jagiellończycy, w 1/16 finału, szczuczynianie wyeliminowali Vertę Suwałki wygrywając 12:0. Warto wspomnieć, że barw Wissy broni kilku zawodników w przeszłości związanych z Jagiellonią, jak Hubert Gostomski, Emil Łupiński, Krystian Maciejuk, Michał Kosikowski czy Kamil Sakowicz. Trenerem Wissy Szczuczyn jest aktualnie znany białostockiej publiczności Samuel Tomar.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Wissa Szczuczyn, rozgrywanego w ramach 1/8 finału OPP, w najbliższą środę, 30 marca, o godz. 16:30. Mecz zostanie rozegrany na boisku znajdującym się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Przypominamy, że obecnie możliwy jest udział kibiców w meczach rozgrywanych na tym obiekcie. Kibice mogą zapełnić 100 procent pojemności trybun. Wydarzenie nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Jednocześnie kibice są zobligowani do przestrzegania aktualnych na moment rozgrywania meczu przepisów sanitarno-epidemiologicznych oraz dostosowywania się do polecenie stewardów i spikera.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00