AktualnościCLJ U-18: W niedzielę z Pogonią Szczecin

CLJ U-18: W niedzielę z Pogonią Szczecin

Przed juniorami starszymi Jagiellonii Białystok kolejny ligowy mecz w sezonie 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. Młodzi Jagiellończycy podejmą w niedzielę, 3 kwietnia, przy Elewatorskiej zespół Pogoni Szczecin.

Obecnie Jagiellonia Białystok zajmuje 9. miejsce w tabeli CLJ U-18. Na koncie podopiecznych trenera Krzysztofa Zalewskiego widnieje 31 punktów zdobytych dzięki dziewięciu zwycięstwom i czterem remisom. Bilans meczów w lidze w wykonaniu białostoczan uzupełnia osiem porażek (bramki 51-40). Przewaga Żółto-Czerwonych nad strefą spadkową, którą otwiera UKS SMS Łódź, wynosi na ten moment dziesięć „oczek”. Strata zespołu ze stolicy Podlasia do lidera, MKS Polonii Warszawa, to na ten moment dziewięć punktów.

Ligową wiosnę w CLJ juniorzy starsi Jagiellonii zainaugurowali 5 marca, kiedy podejmowali na terenie Ośrodka Treningowego przy Elewatorskiej Gwarka Zabrze. Białostoczanie tamto spotkanie wygrali wysoko i pewnie, 5:1 (Dąbrowski 9′, 40′; Lutostański 32′, 54′ z karnego; Protaziuk 78′ z karnego). Później były minimalna porażka z obecnym liderem MKS Polonią Warszawa (0:1), domowa wygrana z ówczesnym liderem Zagłębiem Lubin (3:1) i zeszłotygodniowy remis 2:2 z Wartą Poznań. Zatem rezultaty osiągnięte przez Żółto-Czerwonych w tym roku kalendarzowym to dwie wygrane, remis i porażka.

Podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego należą do ligowej czołówki w aspekcie strzelonych goli. Jagiellończycy mają ich na koncie 51, a dali się wyprzedzić jedynie liderowi z Warszawy i Lechowi Poznań. Najwięcej bramek spośród wszystkich zawodników Jagi występujących w CLJ zdobył w tym sezonie Jakub Lutostański – 17 trafień. „Lutek” jest liderem klasyfikacji strzelców.

Słowo jeszcze o rywalach białostoczan. Pogoń Szczecin to obecnie 11. siła ligi, która na swoim koncie zgromadziła 27 punktów i legitymuje się bilansem siedmiu zwycięstw, sześciu remisów i ośmiu porażek (bramki 39:29). W poprzedniej kolejce szczecinianie grali z Legią Warszawa, z którą zremisowali 1:1.

Początek meczu Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin, rozgrywanego w ramach 22. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 12:00. Mecz zostanie rozegrany na boisku znajdującym się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Przypominamy, że obecnie możliwy jest udział kibiców w meczach rozgrywanych na tym obiekcie. Kibice mogą zapełnić 100 procent pojemności trybun. Wydarzenie nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Jednocześnie kibice są zobligowani do przestrzegania aktualnych na moment rozgrywania meczu przepisów sanitarno-epidemiologicznych oraz dostosowywania się do polecenie stewardów i spikera. Jednocześnie informujemy, że transmisja telewizyjna z tego spotkania zostanie przeprowadzona na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00