AktualnościOPP: Awans Jagiellonii II do ćwierćfinału

OPP: Awans Jagiellonii II do ćwierćfinału

W minioną środę (30.03) Jagiellonia II Białystok rozegrała mecz 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierzyła się z Wissą Szczuczyn. Żółto-Czerwoni ograli drugiego z podlaskich trzecioligowców 3:1 po bramkach Dyszego (48′), Wasilewskiego (71′) i Samborskiego (82′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca jagiellońskich rezerw, Adriana Siemieńca. – Cieszą zwycięstwo oraz awans do kolejnej rundy. Zależało nam na tym, żeby grać dalej w Okręgowym Pucharze Polski. To są ciężkie mecze. Zespół będący faworytem przed spotkaniem musi to brzemię udźwignąć podczas starcia. Dzisiejszy mecz stał pod znakiem dużej koncentracji i trzeba sobie jasno powiedzieć, że mieliśmy momentami trochę szczęścia przy sytuacjach przeciwnika. Ratowały nas poprzeczka i słupek po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego, ale ostatecznie wszystko ułożyło się po naszej myśli. Cieszy mnie to, że byliśmy cierpliwi w ataku, nie spieszyliśmy się, przeprowadzaliśmy przemyślane akcje i mieliśmy, jeżeli chodzi o ofensywę i posiadanie piłki, kontrolę nad meczem – powiedział trener Siemieniec. Pełnej wypowiedzi opiekuna drugiego zespołu „Dumy Podlasia” można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym również na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Materiał jest uzupełniony skrótem tego spotkania.

Kolejnym meczem Jagiellonii II Białystok będzie spotkanie ligowe z Błonianką Błonie. Będzie to mecz domowy, rozgrywany na terenie Ośrodka Treningowego przy ul. Elewatorskiej, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę (02.04) o godz. 12:00 w ramach 24. kolejki gr. I III ligi. Przypominamy, że obecnie możliwy jest udział kibiców w meczach rozgrywanych na tym obiekcie. Kibice mogą zapełnić 100 procent pojemności trybun. Wydarzenie nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Jednocześnie kibice są zobligowani do przestrzegania aktualnych na moment rozgrywania meczu przepisów sanitarno-epidemiologicznych oraz dostosowywania się do polecenie stewardów i spikera. Transmisja ze spotkania zostanie przeprowadzona na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Komplet wyników 1/8 finału OPP w województwie podlaskim:

Ruch Wysokie Mazowiecki – Orzeł Kolno 4:1; MKS Mielnik – Sparta 1951 Szepietowo 1:0; Wigry Suwałki – KS Michałowo 2:3; MOSP Białystok – KS Grabówka 0:2; Jagiellonia II Białystok – Wissa Szczuczyn 3:1; ŁKS 1926 Łomża – Warmia Grajewo 2:0; Tur II Bielsk Podlaski – Tur Bielsk Podlaski 0:4; UM Krynki – Czarni Czarna Białostocka 4:0.

1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski, 30.03.2022 r.

Jagiellonia II Białystok – Wissa Szczuczyn 3:1 (0:0).

Wyjściowy skład Jagiellonii: Jasionek – Orpik, Dyszy, Majsterek, Pankiewicz, Bayer, Wiktoruk, Huczko, Surzyn, Wasilewski (K), Twarowski.

Bramki dla Jagiellonii: Dyszy 48′; Wasilewski 71′; Samborski 82′.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00