AktualnościIII liga: Przyjeżdża Błonianka

III liga: Przyjeżdża Błonianka

Przed rezerwami Jagiellonii Białystok kolejny w tym roku mecz gr. I III ligi. Żółto-Czerwoni w najbliższą sobotę (02.04) zmierzą się z Błonianką Błonie przy Elewatorskiej.

Aktualnie nasz drugi zespół zajmuje 12. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 25 punktów i bilansem siedmiu zwycięstw, czterech remisów oraz 11 porażek (gole 41:41). W poprzedniej kolejce Jagiellończycy grali na wyjeździe z Polonią Warszawa, z którą przegrali wysoko, 0:4. Wcześniej podopieczni Adrian Siemieńca zremisowali 3:3 przy Elewatorskiej z Unią Skierniewice i ograli w delegacji Wissę Szczuczyn 4:0. Aktualnie najskuteczniejszym strzelcem Jagi na trzecioligowych boiskach jest Hubert Karpiński, który w trwającej kampanii zanotował 11 trafień. „Karpik” na ten moment jednak zmaga się z kontuzją i z niecierpliwością czekamy na jego powrót na boisko.

– Nie zwieszamy głów po ostatniej porażce w Warszawie. Przed nami jeszcze wiele spotkań w tym sezonie. Ostatni ligowy rezultat nie zmienia naszych planów i ambicji, co też powiedziałem zespołowi. Patrzymy w przyszłość. Zrobimy wszystko, żeby jak najszybciej powrócić na zwycięską ścieżkę – mówi trener Siemieniec.

Humory naszemu drugiemu zespołowi z pewnością poprawiła środowa wygrana w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski z Wissą Szczuczyn 3:1 przy Elewatorskiej. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelali Bartosz Dyszy, Mikołaj Wasilewski i Michał Samborski.

Nasz najbliższy rywal, czyli zespół Błonianki, to ekipa grająca bezkompromisowo. Warto wspomnieć, że drużyna z Mazowsza w całych rozgrywkach zanotowała jak dotąd tylko dwa remisy przy 10 zwycięstwach i dziewięciu porażkach. Błonianka zajmuje aktualnie ósme miejsce w tabeli z 32 punktami na koncie. W rundzie wiosennej nasz sobotni przeciwnik jak na razie ma za sobą dwa mecze, gdyż w ostatniej serii gier pauzował. Na inaugurację tegorocznych zmagań Błonianka ograła na wyjeździe Unię Skierniewice 2:1, a tydzień później uległa na swoim terenie Polonii Warszawa 0:2.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Błonianka Błonie, rozgrywanego w ramach 24. kolejki gr. I III ligi, w najbliższą sobotę, 2 kwietnia, o godz. 12:00. Mecz zostanie rozegrany na boisku znajdującym się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Przypominamy, że obecnie możliwy jest udział kibiców w meczach rozgrywanych na tym obiekcie. Kibice mogą zapełnić 100 procent pojemności trybun. Wydarzenie nie jest biletowane, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Jednocześnie kibice są zobligowani do przestrzegania aktualnych na moment rozgrywania meczu przepisów sanitarno-epidemiologicznych oraz dostosowywania się do polecenie stewardów i spikera. Dodatkowo informujemy, że z meczu Jagiellonia II – Błonianka zostanie przeprowadzona transmisja live wideo, która będzie do obejrzenia na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Zapraszamy do oglądania!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00