AktualnościNowak: Znamy wagę tego spotkania

Nowak: Znamy wagę tego spotkania

– Podczas ostatnich dwóch tygodni wykonaliśmy dużą pracę. Podkreślaliśmy podczas spotkań z zawodnikami jak ważny to będzie mecz. Cechuje nas pewna kultura gry, którą w ostatnich tygodniach zagubiliśmy. Szkoda, bo w pierwszych tygodniach stosowaliśmy wysoki pressing i kreowaliśmy sytuacje. Chcemy do tego wrócić – powiedział przed meczem z Zagłębiem Lubin trener Jagiellonii Białystok, Piotr Nowak.

Trener doskonale wie, jak ważna to będzie potyczka. – Każdy zna sytuację i wie, jaką wagę ma to spotkanie. Dobrze byłoby mieć wsparcie kibiców, gorących serc, które będą nam pomagać. Podczas ostatnich dwóch tygodni wykonaliśmy dużą pracę. Podkreślaliśmy podczas spotkań z zawodnikami jak ważny to będzie mecz. Zagłębie znane jest z tego, że walczy o każdą piłkę. Na pewno ich wysoka przegrana z Wartą nie jest wykładnikiem czegokolwiek. My musimy wybiegać, wywalczyć ten mecz. Ukłony i podziękowania należą się stadionowi, który pozwolił nam przeprowadzić kilka treningów. Ważne, że nowi zawodnicy – Marc Gual i Diego Santos oswoili się z nim. Jestem zadowolony z procesu wkomponowania tej dwójki w nasz zespół. Powiem krótko, z niecierpliwością czekamy na mecz – podkreślił szkoleniowiec.

Jak prezentuje się sytuacja kadrowa? – Na Narka jeszcze trochę poczekamy. Bardzo cieszy mnie powrót Bartka Bidy. Staraliśmy się wszystkich doprowadzić do pełnej sprawności, aby mieć wszystkich optymalnie przygotowanych na ten tak ważny mecz – wyjaśnia.

Czy nie ma obaw, że presja towarzysząca niedzielnej potyczce sparaliżuje nasz zespół? – Zdajemy sobie sprawę jak ważne czeka nas spotkanie, ale nie sądzę, aby po pierwszym gwizdku ta presja nadal nam towarzyszyła. Po wyjściu na boisko będziemy robić to, nad czym pracowaliśmy. Oczekuję, aby to spotkanie było wywalczone, wybiegane. Umiejętności mamy takie, które poradzą sobie z tą presją. Zawsze podkreślam, aby moi zawodnicy mieli przekonanie i wiarę we własne umiejętności, pewne rzeczy robili naturalnie, aby zadziałała ich wyobraźnia i kreacja i pokazali się z jak najlepszej strony. Cechuje nas pewna kultura gry, którą w ostatnich tygodniach zagubiliśmy. W ostatnich spotkaniach praktycznie nie mieliśmy okazji strzeleckich. Szkoda, bo w pierwszych tygodniach stosowaliśmy wysoki pressing i kreowaliśmy sytuacje. Chcemy do tego wrócić – zapewnia.

Jak szkoleniowiec ocenia adaptację nowych zawodników? – Pierwsze tygodnie z Diego Santosem i Markiem Gualem były dobre. Wiedzieliśmy, że mieli przerwę ze względu na wojnę rosyjską agresję na Ukrainę. Najpierw chcieliśmy ich doprowadzić do pełnej sprawności fizycznej i gotowości do meczu. Wyglądali bardzo dobrze na boisku. Mają kolegów, którzy pomagają im wkomponować się w naszą lokalną społeczność. Zarówno Marc jak i Diego wiedzą, jaka jest waga tego spotkania – zakończył Piotr Nowak.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00