AktualnościIII Liga: Domowa wygrana z Błonianką

III Liga: Domowa wygrana z Błonianką

W sobotę (02.04) rezerwy Jagiellonii Białystok rozegrały domowy mecz 24. kolejki gr. I III ligi z Błonianką Błonie. Żółto-Czerwoni wygrali to starcie 3:1 po golu samobójczym rywali (24′) oraz trafieniach Twarowskiego (59′) i Samborskiego (82′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II Białystok, Adriana Siemieńca. – Chciałbym podziękować kierownikowi Ośrodka, Bartkowi Kobrzynieckiemu, oraz całej jego ekipie, która bardzo ciężko pracował od samego rana na to, żebyśmy mogli rozegrać ten mecz. Możliwość rozegrania tego spotkania dzisiaj była dla nas bardzo ważna. Teraz czeka nas przerwa w graniu, nie wiemy na kiedy starcie z Błonianką byłoby przełożone, a po meczu ze Świtem wchodzimy w okres rozgrywania meczów co trzy, cztery dni. Bardzo istotne było zatem dla nas, żeby zagrać dzisiaj. Wielkie podziękowania dla obsługi naszej bazy, szacunek za wykonaną pracę. Po drugie bardzo ważny było dla nas, żeby dzisiaj wygrać. Ta drużyna od siedmiu spotkań nie zwyciężyła u siebie. Chcemy tu zbudować teren, na który przeciwnik będzie przyjeżdżał ze świadomością, że trudno tu wygrać. Zależało nam na tym, żeby przypieczętować to wygraną – powiedział trener Siemieniec.

– Uważam, że zagraliśmy dobry mecz, jestem zadowolony. Na gorąco nie chcę za dużo mówić, ponieważ ocena po analizie jest zawsze inna niż od razu po meczu, ale moim zdaniem oprócz sytuacji, kiedy przeciwnik trafił w poprzeczkę, to rywale nie stworzyli sobie sytuacji. Mieliśmy kontrolę nad tym spotkaniem. Do trzech zdobytych bramek dochodzi niewykorzystany rzut karny oraz stuprocentowa sytuacja z ostatnich minut. Jesteśmy zadowoleni, ale 28 punktów to nie jest wynik, na którym chcemy poprzestać. Chcemy wygrywać, zdobywać punkty i piąć się w górę tabeli – mówił szkoleniowiec jagiellońskich rezerw. Pełnej wypowiedzi opiekuna drugiego zespołu „Dumy Podlasia” można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, który jest uzupełniony skrótem sobotniego spotkania.

Sobotnia wygrana była dla rezerw białostockiego klubu drugą w tym roku i ósmą w cały sezonie. Swój kolejny ligowy mecz Jagiellonia II Białystok rozegra dopiero w piątek, 15 kwietnia, w ramach 26. kolejki gr. I III ligi. Za tydzień podopieczni trenera Adriana Siemieńca będą pauzować, co wynika z pokaźnej liczby aż 19 zespołów rywalizujących w tym sezonie trzecioligowych zmagań i przymusowej pauzy dla każdego z nich co tydzień.

24. kolejka gr. I III ligi, 02.04.2022 r.

Jagiellonia II Białystok – Błonianka Błonie 3:1 (1:1).

Skład Jagiellonii: Abramowicz – Dyszy, Majsterek, Augustyn, Pankiewicz, Bayer, Wiktoruk (Karpiński 87′), Głowicki (Huczko 57′), Surzyn (Orpik 57′), Wasilewski, Twarowski (Samborski 70′).

Bramki dla Jagiellonii: gol samobójczy 24′; Twarowski 59′; Samborski 82′.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00