AktualnościWażne starcie z Zagłębiem

Ważne starcie z Zagłębiem

Jagiellonia Białystok w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, rozegra swój kolejny mecz ligowy w sezonie 2021/2022. Rywalem Żółto-Czerwonych, podczas domowego spotkania, będzie Zagłębie Lubin. Co czeka nas w nadchodzącym starciu?

Jakie nastroje panują w jagiellońskiej szatni przed tym meczem? Głos przed spotkaniem zabrał trener Piotr Nowak.

– Podczas ostatnich dwóch tygodni wykonaliśmy dużą pracę. Podkreślaliśmy podczas spotkań z zawodnikami jak ważny to będzie mecz. Cechuje nas pewna kultura gry, którą w ostatnich tygodniach zagubiliśmy. Szkoda, bo w pierwszych tygodniach stosowaliśmy wysoki pressing i kreowaliśmy sytuacje. Chcemy do tego wrócić – powiedział opiekun białostoczan. Wypowiedź trenera Nowaka znajdziecie TUTAJ.

Zagłębie Lubin zajmuje aktualnie 15. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. „Miedziowi” zgromadzili jak dotąd na swoim koncie 28 punktów. Ich bilans to osiem zwycięstw, cztery remisy i 14 porażek. Bilans bramkowy wynosi 27 strzelonych do 46 straconych goli. Przewaga podopiecznych trenera Piotra Stokowca nad strefą spadkową wynosi obecnie cztery „oczka”. W poprzedniej ligowej kolejce lubinianie ulegli, przed własną publicznością, Warcie Poznań 0:4. Jeżeli chodzi o rozgrywki Fortuna Pucharu Polski, to w nich Zagłębie dotarło w tym sezonie do 1/8 finału, gdzie odpadło z Arką Gdynia (1:2).

Żaden z zawodników Zagłębia Lubin nie wystąpił w tym sezonie we wszystkich meczach ligowych „Miedziowych”. Najwięcej spotkań uzbierali Kacper Chodyna i Patryk Szysz – po 25. Drugi z wymienionych jest piłkarzem, który ma najwięcej minut w nogach ze wszystkich graczy Zagłębia na boiskach ligowych w trwającej kampanii – 2 028. Szysz jest ponadto najlepszym strzelcem lubinian w PKO BP Ekstraklasie z ośmioma trafieniami na koncie. Miano najlepszego asystenta dzielą między siebie Łukasz Poręba i Erik Daniel, bowiem obaj zanotowali już w tym sezonie po trzy ostatnie podania. Najczęściej kartkującym zawodnikiem Zagłębia jest wspomniany Poręba, który w tym sezonie ma już na koncie osiem żółtych kartek. Dwukrotnie w tym sezonie lubinianie musieli kończyć mecz w dziesiątkę – ze Stalą Mielec (2:4) i Rakowem Częstochowa (0:4). W obu przypadkach zawodnikiem, który musiał przedwcześnie opuścić boisko był, nie będący już graczem Zagłębia, Aleksandar Pantić.

Zimą włodarze Zagłębia Lubin przeprowadzili ofensywę transferową. „Miedziowi” zakontraktowali siedmiu nowych zawodników. Umowę z zespołem z Dolnego Śląska podpisali środkowi obrońcy Aleks Ławniczak i Bartosz Kopacz, wenezuelski defensor Jhon Chancellor, bośniacki bramkarz Jasmin Burić, czeski napastnik Martin Doleżal, senegalski atakujący Cheikhou Dieng oraz czarnogórski defensywny pomocnik Aleksandar Scekić. Jeżeli chodzi o odejścia z klubu to pożegnano się z czterema piłkarzami, w tym trzema na zasadzie definitywnej. Tak się złożyło, że wszyscy zawodnicy, którzy odeszli to środkowi obrońcy – wspomniany Pantić, Ian Soler, Lorenco Simić, a także wypożyczony do Skry Częstochowa Milan Posmyk. Pełną sylwetkę naszych przeciwników znajdziecie TUTAJ.

Spotkanie z Zagłębiem Lubin będzie kolejnym w 2022 roku domowym meczem Jagiellonii Białystok rozgrywanym w PKO BP Ekstraklasie na Stadionie Miejskim. Drodzy Kibice, Żółto-Czerwonych czeka niezwykle ważne starcie. Okażmy wsparcie naszej drużynie z trybun przy Słonecznej! Szczegóły dotyczące zakupu wejściówek na to spotkanie znajdziecie TUTAJ.

Sędzia Bartosz Frankowski poprowadzi niedzielny mecz 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Zagłębiem Lubin. Asystentami arbitra z Torunia będą Marcin Boniek i Jakub Winkler, a sędzią technicznym Damian Krumplewski. Za obsługę systemu VAR będą natomiast odpowiedzialni Daniel Stefański i Arkadiusz Wójcik. Pełny tekst znajdziecie TUTAJ.

Swój poprzedni mecz ligowy Jagiellończycy rozegrali w sobotę 19 marca, kiedy zmierzyli się na wyjeździe z Lechem Poznań w spotkaniu 26. serii gier. Podopieczni trenera Piotra Nowaka przegrali to starcie 0:3 (Ishak 47′; Amaral 53′; Kownacki 72′). Podczas tamtej konfrontacji dwóch zawodników Jagi zostało ukaranych żółta kartką. Tymi piłkarzami byli Taras Romanczuk (szósta żółta kartka w sezonie) oraz Miłosz Matysik (trzecia żółta kartka w sezonie). Cały tekst do przeczytania TUTAJ.

Spotkanie Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin rozpocznie się w najbliższą niedzielę (03.04) o godzinie 15:00. Transmisja telewizyjna z meczu w stacjach Canal+ Sport. Relacji radiowej będzie można wysłuchać w Polskim Radiu Białystok. Ponadto na jagiellońskim Twitterze będziecie mogli śledzić relację tekstową z tego spotkania. Trzymajmy kciuki za naszą drużynę. NOWY POCZĄTEK!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00