AktualnościCLJ U-18: Domowa wygrana z Pogonią

CLJ U-18: Domowa wygrana z Pogonią

W minioną niedzielę (03.04) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok mierzyli się przy Elewatorskiej z Pogonią Szczecin w meczu 22. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-Czerwoni ograli „Portowców” 3:1 po dwóch trafieniach Karpińskiego (84′, 89′) i golu Samborskiego (6′ z karnego).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii Białystok, Krzysztofa Zalewskiego. – Najważniejsze, że ten mecz zakończyliśmy zwycięstwem, co bardzo nas cieszy. W pierwszej połowie mieliśmy trochę problemów. Na początku drugiej połowy także zbytnio oddaliśmy pole przeciwnikowi. Nie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce po odbiorze, co było naszym głównym problemem. Bardzo ważne jest to, jak zareagowaliśmy po stracie bramki wyrównującej. Zespół zdecydowanie ruszył do przodu, graliśmy bardzo agresywnie. Oprócz dwóch strzelonych goli stworzyliśmy sobie jeszcze chyba z cztery stuprocentowe sytuacje. Ostatecznie ten mecz zakończyliśmy zwycięstwem, co bardzo nas cieszy – powiedział trener Zalewski. Pełnej wypowiedzi opiekuna juniorów starszych Jagi można wysłuchać w zamieszczonym poniżej materiale wideo, dostępnym również na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Materiał jest uzupełniony skrótem niedzielnego spotkania.

Swój kolejny ligowy mecz młodzi Jagiellończycy rozegrają w najbliższą sobotę, 9 kwietnia, o godz. 12:00. Będzie to wyjazdowe spotkanie 23. kolejki CLJ, w którym białostoczanie zmierzą się z pozostającą w górnych rejonach tabeli Cracovią. – Następne spotkanie gramy za tydzień w Krakowie, gdzie zmierzymy się z jednym z liderów tej ligi. Chcielibyśmy podtrzymać dobrą passę. Na wiosnę na przestrzeni pięciu spotkań doznaliśmy tylko jednej porażki. Myślę, że pojedziemy tam w dobrej dyspozycji, nastawieni na zdobycie punktów – mówił odnośnie starcia z „Pasami” trener Zalewski po niedzielnym meczu.

Obecnie Jagiellonia Białystok zajmuje 8. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów z dorobkiem 34 punktów i bilansem 10 zwycięstw, czterech remisów i ośmiu porażek (gole 54:41). Przewaga podopiecznych trenera Zalewskiego nad strefą spadkową jest jednak bezpieczna. Jeżeli chodzi o stratę do lidera, którym obecnie jest MKS Polonia Warszawa, to wynosi ona dziewięć „oczek”.

22. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, 03.04.2022 r.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 3:1 (1:0).

Bramki dla Jagiellonii: Samborski 6′ z karnego; Karpiński 84′, 89′.

Skład Jagiellonii: Jasionek – Wojdakowski (Dąbrowski 57′), Kobus, Skowronek, Mabiala, Bernatowicz (K), Faberski (Siemieniuk 82′), Cichocki (Żabiuk 57′), Lewicki (Burkowski 72′), Protaziuk, Samborski (Karpiński 72′).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00