AktualnościGrała Akademia: 2-3 kwietnia [Podsumowanie]

Grała Akademia: 2-3 kwietnia [Podsumowanie]

Za nami kolejny weekend z Akademią Piłkarską Jagiellonii. Ze zmiennym szczęściem radzili sobie młodzi Żółto-Czerwoni w swoich klasach rozgrywkowych w minionej kolejce. Świetnie poradzili sobie zwłaszcza juniorzy starsi, którzy pokonali aktualnych mistrzów Polski w tej kategorii wiekowej, Pogoń Szczecin.

24. kolejka gr. I III ligi, 02.03.2022 r.

Jagiellonia II Białystok – Błonianka Błonie 3:1 (1:0). RELACJA MECZOWA

Skład Jagiellonii: Abramowicz – Dyszy, Majsterek, Augustyn, Pankiewicz, Bayer, Wiktoruk (Karpiński 87′), Głowicki (Huczko 57′), Surzyn (Orpik 57′), Wasilewski, Twarowski (Samborski 70′).

Bramki dla Jagiellonii: gol samobójczy 24′; Twarowski 59′; Samborski 82′.

22. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18, 03.04.2022 r.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 3:1 (1:0). RELACJA MECZOWA

Skład Jagiellonii: Jasionek – Kobus, Skowronek, Mabiala, Lewicki (72′ Burkowski), Bernatowicz, Wojdakowski (57′ Żabiuk), Protaziuk, Cichocki (57′ Dąbrowski), Faberski (82′ Siemieniuk), Samborski (72′ Karpiński).

Bramki dla Jagiellonii: Bernatowicz 9′, Karpiński 84′, 89′.

5. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, 03.04.2022 r.

Escola Varsovia – Jagiellonia Białystok SSA (2005) 1:2 (1:1).

Skład Jagiellonii: Danielczyk – Kuć, Kruszewski, Jaroszuk, Lipiński, K. Andrzejkiewicz (60′ Demiańczuk), Ziętek (55′ Bryks), Żakiewicz (90′ Żakiewicz), Pawelczyk (52′ Leopold), Marek, Kowalski.

Bramki dla Jagiellonii: Kowalski 17′, 75′.

Pomeczowy komentarz trenera Tomasza Bernatowicza. – Spodziewaliśmy się trudnego meczu, ale nie zakładaliśmy, że zastaniemy boisko w takim stanie. Ciężko było pograć w piłkę. Drużyna przeciwna to bardzo dobry zespół. Pierwsza połowa dzisiejszego meczu była wyrównana. Bramkę straciliśmy dosyć szybko, po stałym fragmencie gry, ale przed tym zdarzeniem to my mieliśmy sytuacje do objęcia prowadzenia. Początkowe 20 minut drugiej połowy to dominacja gospodarzy, którzy zepchnęli nas głęboko do defensywy. Grali bardzo dobrze, stworzyli sobie cztery wyśmienite sytuacje, przy których bardzo pomógł nam bramkarz. Wytrzymaliśmy ten napór, przeprowadziliśmy zmiany, gra się wyrównała. Na koniec udało nam się zdobyć bramkę i zamknąć ten mecz. Rywal grający na naprawdę dobrym poziomie. Szkoda tylko, że graliśmy na takim boisku. Zobaczymy, jak będzie w rewanżu, ponieważ zapowiada się ciekawy mecz.

5. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17

MKS Polonia Warszawa – AP Jagiellonia Białystok (2006) – mecz przełożony na 20 kwietnia, godz. 15:30.

5. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15, 31.03.2022 r.

Jagiellonia Białystok SSA (2007) – Legia Warszawa 1:4 (2:1).

Skład Jagiellonii: Kożuchowski – Stefański, Sokołowski, Kuczyński, Klebus (22′ Moćkun), Pankiewicz, Mazurek, Jaroszuk, Reterski (63′ Reterski), Pietuszewski, Szmigiel (53′ Kosmalski).

Bramki dla Jagiellonii: Pietuszewski 33′.

4. kolejka Ligi Makroregionalnej U-19 gr. A, 02.04.2022 r.

Jagiellonia Białystok SSA (2003) – MOSP Białystok 0:6 (0:2).

Skład Jagiellonii: D. Andrzejkiewicz (46′ Gryko) – Ubermanowicz (38′ Bajko), Rosik, Sękulski, Kul (46′ Mantur), Warduliński, Baranowski, Karpiński (46′ Morawski), Kryszczuk, Siemieniuk (46′ Celmer), Kuźma.

Mecze 2. kolejki Lig Wojewódzkich Trampkarzy C1 i C2 oraz inauguracja Lig Wojewódzkich Młodzików D1, D2 nie odbyły się ze względu na intensywne opady śniegu.