AktualnościRaport kartkowy przed meczem z Radomiakiem Radom

Raport kartkowy przed meczem z Radomiakiem Radom

W najbliższy poniedziałek (11.04) Jagiellonia Białystok rozegra swój kolejny ligowy mecz w tym sezonie. Żółto-Czerwoni zagrają, na wyjeździe, z Radomiakiem Radom. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszym zespole przed tym starciem?

Swój poprzedni mecz ligowy Jagiellończycy rozegrali w niedzielę 3 kwietnia, kiedy podjęli przy Słonecznej zespół Zagłębia Lubin w spotkaniu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni trenera Piotra Nowaka wygrali to starcie 2:1 po emocjonującej końcówce (Trubeha 88′; Gual 90′ – Szysz 50′). Podczas tamtej konfrontacji czterech zawodników Jagi zostało ukaranych żółta kartką. Tymi piłkarzami byli Taras Romanczuk (siódma żółta kartka w sezonie), Karol Struski (piąta żółta w sezonie), Martin Pospisil (czwarta żółta kartka w sezonie) oraz Michał Pazdan (trzecia żółta kartka w sezonie)

Jeden zawodnik Jagiellonii musi w meczu z Radomiakiem pauzować za nadmiar kartek. Tym piłkarzem jest Martin Pospisil. W spotkaniu z radomianami zabraknie również kontuzjowanego Tomasa Prikryla.

Zawodnikami, którzy w poniedziałkowej konfrontacji muszą uważać na kary indywidualne są Miłosz Matysik, Michał Pazdan, Kacper Tabiś (wszyscy mają po trzy żółte kartki) oraz Taras Romanczuk (siedem żółtych kartek). W przypadku, gdyby któryś z wymienionych graczy został w starciu z Radomiakiem ukarany żółtą kartką nie mógłby wystąpić w kolejnym meczu ligowym Żółto-Czerwonych.

Żółte kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

7 – Romanczuk

6 – Cernych, Struski.

4 – Nastić, Pospisil, Prikryl, Puerto.

3 – Matysik, Pazdan, Tabiś.

2 – Alomerović, Imaz, Tiru.

1 – Bida, Mystkowski, Olszewski, Trubeha, Wdowik.

Bezpośrednie czerwone kartki w sezonie 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Puerto, Tiru.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00