AktualnościCLJ U-18: Wyjazdowy mecz z Cracovią

CLJ U-18: Wyjazdowy mecz z Cracovią

W najbliższą sobotę, 9 kwietnia, juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają kolejny mecz w sezonie 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Cracovią.

Obecnie młodzi zawodnicy „Dumy Podlasia” zajmują 8. miejsce w tabeli CLJ z 34 punktami na koncie. Ich bilans w tym sezonie 10 zwycięstw, cztery remisy i osiem porażek. Bilans bramkowy wynosi natomiast 54 strzelone do 41 straconych goli. Podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego mogą się pochwalić drugą najskuteczniejszą ofensywą w całej stawce. Ustępują pod tym względem jedynie liderowi, MKS Polonii Warszawa. Najskuteczniejszym zawodnikiem Jagi jest Kuba Lutostański, autor 17 trafień, który jednocześnie przewodzi wyścigowi o miano króla strzelców całych rozgrywek.

Jeśli chodzi o rezultaty osiągane przez białostoczan w tym roku to są one dobre. Młodzi piłkarze ze stolicy Podlasia tylko raz po zimowej przerwie musieli uznać wyższość rywali w ligowym meczu. Miało to miejsce 12 marca w spotkaniu rozgrywanym w ramach 19. kolejki, kiedy białostoczanie minimalnie ulegli na wyjeździe aktualnemu liderowi, MKS Polonii Warszawa, 0:1. W pozostałych czterech meczach rozegranych w tym roku Jagiellończycy trzykrotnie wygrali i raz podzielili się punktami z rywalem. Górą byli również przed tygodniem, kiedy przy Elewatorskiej pokonali Pogoń Szczecin 3:1 po trafieniach Samborskiego (6′ z karnego) i Karpińskiego (84′, 89′).

– Następne spotkanie gramy za tydzień w Krakowie, gdzie zmierzymy się z jednym z liderów tej ligi. Chcielibyśmy podtrzymać dobrą passę. Na wiosnę na przestrzeni pięciu spotkań doznaliśmy tylko jednej porażki. Myślę, że pojedziemy tam w dobrej dyspozycji, nastawieni na zdobycie punktów – tak mówił w zeszłym tygodniu trener Krzysztof Zalewski zapowiadając rywalizację z Cracovią.

Jeżeli chodzi o Cracovię to jest to zespół pozostający w ligowej czołówce. „Pasy” zajmują aktualnie 5. miejsce w tabeli CLJ z dorobkiem 36 punktów i stratą siedmiu „oczek” do lidera, MKS Polonii Warszawa. Ich bilans to 11 zwycięstw, trzy remisy i osiem porażek. Bilans krakowian w tym roku dwie porażki, dwa remisy i zwycięstwo. Przed tygodniem zawodnicy ze stolicy Małopolski grali na wyjeździe z Legią Warszawa, z którą podzielili się punktami po meczu zakończonym wynikiem 2:2. Obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem krakowian jest Przemysław Kapek, autor 10 ligowych trafień.

Początek meczu Cracovia – Jagiellonia, rozgrywanego w najbliższą sobotę (09.04) w ramach 23. kolejki CLJ, o godz. 12:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00