AktualnościPospisil: Potrafimy grać do końca

Pospisil: Potrafimy grać do końca

To nie pierwszy raz, kiedy przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą stronę w końcówce. Udowodniliśmy sami sobie, że potrafimy grać do końca i stać nas na wygraną po dwóch golach w czasie doliczonym do drugiej połowy. W Radomiu nie będzie łatwo, nasz najbliższy rywal zgromadził sporo punktów – powiedział przed wyjazdową potyczką z Radomiakiem pomocnik Jagiellonii, Martin Pospisil.

Czech odniósł się do wygranej z „Miedziowymi”. – Atmosfera poprawiła się, długo czekaliśmy na wygraną i zdawaliśmy sobie sprawę, że to był jeden z ważniejszych meczów, wygraliśmy go w końcówce, ale finalnie dopięliśmy swego. Trzy punkty są dla nas bardzo ważne. Jest pozytywne nastawienie – opisuje „Pepik”.

Jagiellonia po raz kolejny w tym sezonie uratowała punkty bramką zdobytą w czasie doliczonym do drugiej połowy. – To nie pierwszy raz, kiedy przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą stronę w końcówce. Udowodniliśmy sami sobie, że potrafimy grać do końca i stać nas na wygraną po dwóch golach w czasie doliczonym do drugiej połowy. W tej drużynie jest charakter i to udowodniliśmy. Wierzę, że chłopaki wygrają w Radomiu i zaczniemy budować serię – podkreśla czeski pomocnik.

Czego możemy spodziewać się w poniedziałek? – W Radomiu nie będzie łatwo, nasz najbliższy rywal zgromadził sporo punktów. Być może ostatnio mieli gorszy okres, ale oni są bardzo groźni przed własną publicznością, gdzie potrafili ogrywać potentatów – analizuje.

Pomimo ostatniego zwycięstwa nikt w Jagiellonii nie traci kontaktu z rzeczywistością. – Wiemy, że mamy sporo do poprawy w naszej grze. Stać nas na więcej, ale w meczu z Zagłębiem ważniejsze były trzy punkty. Oczywiście, styl pozostawia do życzenia, ale w tym spotkaniu musieliśmy zapewnić sobie spokój. Wierzę, że te trzy punkty przełożą się na naszą grę w kolejnych meczach – zaznacza Martin.

Jak pomocnik Jagiellonii charakteryzuje dwóch zawodników, którzy jako ostatni dołączyli do Jagi. – Zarówno Diego jak i Marc mają jakość, co już zdążyli udowodnić. Gual nawet gdyby nie grał dobrze, to strzelił gola ważnego za 3 punkty. Patrząc na Hiszpana na treningu widać, że to świetny zawodnik. Nie mam wątpliwości, że udowodni swoją wartość w tej rundzie – zakończył Martin Pospisil.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00