AktualnościGual: Przyszedłem tu, żeby strzelać gole

Gual: Przyszedłem tu, żeby strzelać gole

– Przyszedłem do Jagiellonii żeby strzelać gole i zdobywać, wspólnie z drużyną, punkty. Mam nadzieję, że w meczu z Pogonią trafię po raz kolejny. Styl jest oczywiście ważny, ale liczy się to co w sieci. Dzisiaj starałem się strzelić, udało się – powiedział napastnik Jagiellonii Białystok, Marc Gual, po poniedziałkowym (11.04), wyjazdowym meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Radomiakiem Radom (2:2). Hiszpan zdobył w tym spotkaniu bramkę na wagę punktu.

– W pierwszej połowie trudno nam było przedostać się na połowę gości. Po zmianie stron graliśmy z większą liczbą zawodników ofensywnych, co znacznie ułatwiło zadanie. Stworzyliśmy znacznie więcej groźnych sytuacji niż przed przerwą. Żeby wygrać następny mecz musimy tak grać przez całe spotkanie. Musimy kreować sytuacje i zdobywać bramki – mówił snajper Jagi, dla którego trafienie w poniedziałkowym starciu było drugim golem dla Żółto-Czerwonych w drugim ligowym występie.

– Co do mojego trafienia, to po strzale widziałem, że piłka przekroczyła linię bramkową. Wiedziałem, że był gol. Sędzia nie widział tej sytuacji zbyt dobrze, ale bramka została uznana – stwierdził.

Czy w opinii Marca zdobyliśmy w Radomiu jeden punkt, czy też straciliśmy dwa? – Przed meczem liczyłem na zwycięstwo. Spotkanie potoczyło się w taki a nie inny sposób. Przegrywaliśmy 0:2, ale udało nam się doprowadzić do remisu. Uważam, że dzisiaj zdobyliśmy ważny punkt – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00